Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65838.96
-0.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3389.41
-2.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.95
-3.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.2
-0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Consensys’e MetaMask Hizmetleri Üzerinden Dava Açtı

Clock
Paylaş
SEC, Consensys’e MetaMask Hizmetleri Üzerinden Dava Açtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), MetaMask swaps ve staking hizmetleri nedeniyle Consensys’e dava açtı. Şikayet, Lido ve Rocketpool’un staking programlarını da menkul kıymet olarak nitelendiriyor.

Ana İddialar

  1. Kayıtsız Broker Faaliyetleri: SEC, Consensys’in MetaMask staking programları aracılığıyla kayıtsız menkul kıymet teklif ve satışı yaptığını iddia ediyor. Ayrıca Consensys’in kayıtsız bir broker olarak hareket ettiğini ve bu hizmetten 250 milyon dolardan fazla ücret topladığını belirtiyor.
  2. Staking Hizmetlerinin Menkul Kıymet olduğunu iddia ediyor : Şikayet, Lido ve Rocketpool’un staking hizmetlerini de menkul kıymet olarak nitelendiriyor. SEC, yatırımcıların Lido ve RocketPool’un yönetimsel çabalarından kar elde etme beklentisiyle ETH yatırımı yaptıklarını söylüyor.

Consensys’in Önceki Hukuki Adımları

Geçen ay Consensys, SEC’nin Ethereum’u düzenleme yaklaşımına karşı dava açmış ve SEC’nin MetaMask yazılımını hedef aldığını belirtmişti. Şirket, SEC’nin kendilerine karşı bir icra davası açmayı planladığını bildiren resmi bir Wells bildirimi aldığını da belirtmişti. Ancak Consensys, geçtiğimiz hafta SEC’nin Ethereum ile ilgili soruşturmasını kapattığını duyurmuştu.

728×90 muhabbit - SEC, Consensys'e MetaMask Hizmetleri Üzerinden Dava Açtı300x250 muhabbit - SEC, Consensys'e MetaMask Hizmetleri Üzerinden Dava Açtı

Bu dava, kripto para şirketlerinin staking ve broker hizmetleri üzerindeki düzenleyici baskının arttığını gösteriyor. SEC’nin bu tutumu, diğer kripto firmalarının benzer yasal zorluklardan kaçınmak için uyum stratejilerini yeniden gözden geçirmesine neden olabilir. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar