Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66608.98
-5.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3208.99
-9.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.08
-18.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.9
-5.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, MicroStrategy’nin Başvurusuna İtiraz Etti!

Microstategy şirketinin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) muhasebe standartlarına aykırı davrandığı bildirildi.

Clock
Paylaş
SEC, MicroStrategy’nin Başvurusuna İtiraz Etti!

Bitcoin sevdalısı Microstrategy’nin Bitcoin ETF başvurusu, SEC’i ikna edemedi.

Bitcoin alımlarıyla adını pek çok kez duyduğumuz Michael Saylor, 2020 Eylül ayından itibaren MicroStrategy’nin hesabına kademeli olarak Bitcoin eklemeye başladı. Düzenli olarak Microstrategy cüzdanlarına ekleme yapan Michael Saylor, yatırımcılar için büyük bir umut kaynağı oluyor.

728×90 muhabbit - SEC, MicroStrategy’nin Başvurusuna İtiraz Etti!300x250 muhabbit - SEC, MicroStrategy’nin Başvurusuna İtiraz Etti!

Michael Saylor’ın sahibi olduğu ünlü yazılım tabanlı Microstategy şirketi, kripto para alımları konusunda, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bazı standartlarına aykırı davrandığı bildirildi.

SEC vs Kik Bir Sirketin Daha Sonu Mu Geliyor  - SEC, MicroStrategy’nin Başvurusuna İtiraz Etti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 21 Ocak 2022 Cuma günü belirsiz volatilite ve yatırımcılara sundukları standartlardan dolayı MicroStrategy’nin ETF başvurusunu reddettiklerini açıkladı.

SEC’in MicroStrategy şirketi için hazırladığı raporda şu ifadelere yer verildi:

ABD’nin kabul edilmiş muhasebe ilkeleri, kripto paraların değerlerini belirlemek için hiçbir bilgi sunmuyor. Amerikan CPA Enstitüsü’nün bağlayıcı olmayan kılavuzunda, şirketlerin para birimlerini, maddi olmayan varlık olarak sınıflandırması gerekiyor.

Rapora göre; yatırım firması olarak belirlenmeyen şirketlerin, aldıkları kripto paraların ilk maliyetleri kaydedilecek. Yalnızca bir değer kaybı söz konusu olduğunda varlığın değeri güncellenecek. Herhangi bir değer artışı durumunda ise güncelleme söz konusu olmayacak.

MicroStrategy Hisseleri Düşüşte!

BTC‘nin ani düşüşü sonrasında MicroStrategy hisseleri de büyük değer kaybetti. Hisse fiyatları %18 den fazla düşüş göstererek, son 6 ayın en düşük seviyesini görmüş oldu. Michael Saylor’un kripto paralardaki keskin düşüşe rağmen, 5 milyar dolarlık BTC’sini satmayacağı düşünülüyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar