Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66515.85
4.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.51
2.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.1
4.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $588.7
3.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

SEC, Popüler Bir DEX Olan Uniswap’ı İncelemeye Aldı!

SEC, Uniswap’ın ana geliştiricisi olan Uniswap Labs hakkında bir soruşturma başlattı.

Clock
Paylaş
SEC, Popüler Bir DEX Olan Uniswap’ı İncelemeye Aldı!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), dünyanın en büyük merkezi olmayan kripto para borsası Uniswap’ı incelemeye aldığını bildirdi.

728×90 muhabbit - SEC, Popüler Bir DEX Olan Uniswap'ı İncelemeye Aldı!300x250 muhabbit - SEC, Popüler Bir DEX Olan Uniswap'ı İncelemeye Aldı!

Wall Street Journal’ın 3 Eylül tarihli haberine göre SEC, Uniswap’ın ana geliştiricisi olan Uniswap Labs hakkında bir soruşturma başlattı. Rapora göre, SEC çalışanları Uniswap’ın pazarlama ve yatırımcı hizmetleri hakkında bilgi toplamaya başladı.

Uniswap Labs sözcüsü ise açıklama olarak şunları söyledi:

Kripto para piyasasını yöneten yasa ve yönetmeliklere uymaya ve herhangi bir soruşturmada onlara yardımcı olacak düzenleyicilere bilgi sağlamaya çalışacağız.

Geçen Ay SEC Başkanı, DeFi Projelerini İncelediğini Söylemişti!

Geçtiğimiz ay SEC başkanı Gary Gensler, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerini düzenleyebileceğini söylemişti. Gensler, “token”ları veya benzer teşviklerle ödüllendiren DeFi projelerinin ne kadar merkeziyetsiz olsalar bile düzenlenebileceğini söylemişti. Bunun dışında Amerika’nın menkul kıymetler başkanı Gensler, ETFDeFi ve IDO veya ICO‘ların düzenlenmelere ihtiyacı olduğunu da belirtmişti.

İlgili haber

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar