Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66664
0.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3620.58
1.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.02
-0.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.9
0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Ripple Davasındaki Karara İtiraz Etmeye mi Hazırlanıyor?

SEC, Ripple Labs davasında alınan bazı kararların mevcut menkul kıymetler yasalarıyla uyuşmadığını iddia ederek, itirazda bulundu.

Clock
Paylaş
SEC, Ripple Davasındaki Karara İtiraz Etmeye mi Hazırlanıyor?

ABD SEC, Ripple Labs davasında alınan bazı kararların mevcut menkul kıymetler yasalarıyla uyuşmadığını iddia ederek, incelenmesi için bir federal hakeme itirazda bulundu.

Ripple XRP için gerçekleşen davada, kripto para endüstrisi için önemli bir zafer olan XRP’nin borsa satışlarında menkul kıymet olarak kabul edilmediği kararına yapılan bu itiraz, davanın yönünü belirleyebilecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

728×90 muhabbit - SEC, Ripple Davasındaki Karara İtiraz Etmeye mi Hazırlanıyor?300x250 muhabbit - SEC, Ripple Davasındaki Karara İtiraz Etmeye mi Hazırlanıyor?

Davaya bakan hakim, geçen hafta Ripple’ın XRP token’larını kurumsal yatırımcılara doğrudan satışının SEC kurallarını ihlal ettiği sonucuna varmıştı. Ancak borsalarda perakende yatırımcılara sunulan tekliflerin bu kuralları ihlal etmediğine hükmetmişti.

SEC, Howey Testini Öne Sürüyor

SEC ise Ripple Labs davasında alınan kararın Howey Testi’ni subjektif bir standarta dönüştürdüğünü iddia ediyor. Yani SEC’e göre mahkeme, testi açık ve net bir şekilde değil, daha belirsiz ve öznel bir biçimde yorumlamış olabilir. SEC, Howey Testi’nin net ve açık kriterlerinden sapıldığını ve daha belirsiz bir şekilde kullanıldığını öne sürüyor. Howey Testi, bir varlığın bir menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceğini belirlemek için kullanılan bir testtir. Bu test, 1946 yılında ABD Yüksek Mahkemesi tarafından belirlenmiş ve zamanla çeşitli davalarda kullanılmıştır.

Ayrıca, Terraform Labs ve Do Kwon’un avukatları, Ripple davasındaki kararın kendi SEC davalarını etkileyeceğini savunuyorlar. Terra, SEC tarafından şubat ayında dava edilmişti ve avukatlar Ripple kararının, kendi davaları için emsal oluşturması gerektiğini belirtiyorlar.

İlginizi çekebilir: Ripple Kazandı! XRP Menkul Kıymet Sayılmayacak!

SEC Başkanı Gary Gensler, henüz itiraz edeceklerine dair bir açıklama yapmadı. Bildiğiniz gibi SEC davayı tamamen değil, kısmen kaybetti. Mahkeme XRP’nin kurumsal satışlarda menkul kıymet, borsalardaki satışlarda menkul kıymet olmadığına hükmetti. Ancak SEC’in itirazının davayı nasıl etkileyeceği ve Ripple için verilen kararının akıbeti hakkında net bir bilgi şu an için mevcut değil. Bu son gelişme, kripto para sektörü için gelecekteki düzenlemeler ve yasal sınırlamalar açısından büyük bir öneme sahip.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar