Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51479.54
0.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3041.43
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.78
1.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.4
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

SEC’in, Grayscale Spot Bitcoin ETF ile İlgili Endişeleri Var!

SEC, kripto para piyasalarındaki likiditenin fazla olmamasının fiyat manipülasyonuna yol açtığını düşünüyor.

Clock
Paylaş
SEC’in, Grayscale Spot Bitcoin ETF ile İlgili Endişeleri Var!

Cuma günü yapılan bir duyuruya göre; Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir Bitcoin spot borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu. SEC, Grayscale’in hisse manipülasyonu, dolandırıcılık ve diğer olası sorunları nasıl önleyeceğine dair endişelerini dile getirdi.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi Çekebilir: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Nedir?

Bununla birlikte Bitcoin’in ETF için uygun olup olmama konusundaki endişelerini de dile getiren SEC, kripto para piyasalarının likiditesi ve şeffaflığını değerlendirdi. Grayscale, Digital Currency Group’a ait bir şirkettir.

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

Grayscale, Endişelerini Halka Sordu!

SEC, Grayscale’in başvurusuyla ilgili halktan yardım talep etti. Halkın Bitcoin ETF başvurusuyla ilgili yorum yapmasını isteyen SEC, yanıt vermeleri için 21 gün zaman tanıdı. Bu haftanın başlarında SEC, yatırım yöneticisi Bitwise’dan kendi spot bitcoin ETF teklifiyle ilgili benzer endişelere yanıt vermesini istedi.

SEC
SEC

2021 Ekim tarihinde Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust’ı Bitcoin spot ETF’ye dönüştürmek için SEC’e başvuruda bulundu. Aralık ayında SEC, Grayscale’in başvurusunu 45 gün erteledi. Son birkaç ay içinde SEC; WisdomTree, Krypton, SkyBridge ve Fidelity’den gelen spot Bitcoin ETF başvurularını reddetti.

Grayscale Metaverse’ün Büyük Bir Fırsat Olduğunu Düşünüyor!

Yatırım devi Grayscale, Metaverse sektörünün yıllık 1 trilyon doların üzerinde bir gelir piyasasını temsil edebileceğini düşünüyor.

Grayscale’in 2021 yılının sonunda yayımladığı “Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies” isimli rapora göre; metaverse, blockchain ve dijital dünyanın birleşimini sağlayan bir köprü olabilir.

Grayscale’a göre Decentraland gibi projeler insanlara, birbirleri ile iletişim kurmasına, yönetmesine ve token kazanmalarına olanak sağlayabilecek gerçek dünya avantajlarını sunabilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar