Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68973.99
0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3748.44
-0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.69
-2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
-0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sekuritance, Layer-1 Blok Zinciri KYC Sorununa Çeşitli Çözümler Getiriyor!

Sekuritance, RegTech çözümleri ile, KYC’nin tüm yönlerinin karşılandığından emin olarak sektöre yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Clock
Paylaş
Sekuritance, Layer-1 Blok Zinciri KYC Sorununa Çeşitli Çözümler Getiriyor!

Layer-1 ve Layer-2 katmanları, temel protokolü geliştirmek ve genel sistemleri çok daha ölçeklenebilir hale getirmek için kullanılan çözümlerdir. Bu iki katman arasında farklılıklar olmakla birlikte her katman içinde kullanılabilecek birden fazla çözüm bulunmaktadır.

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi büyük kripto para ekosistemi Layer-1 blok zincirleridir. Merkezi olmayan ekosistemde, Layer-1 ağı bir blok zincirine atıfta bulunurken, Layer-2 protokolü, Layer-1 blok zinciri ile birlikte kullanılabilen bir üçüncü taraf entegrasyonudur.

728×90 muhabbit - Sekuritance, Layer-1 Blok Zinciri KYC Sorununa Çeşitli Çözümler Getiriyor!300x250 muhabbit - Sekuritance, Layer-1 Blok Zinciri KYC Sorununa Çeşitli Çözümler Getiriyor!

Layer- 1 ölçekleme çözümleri, örneğin her bloktaki veri miktarını artırmak veya blokların onaylanma hızını hızlandırmak gibi çeşitli şekillerde ölçeklenebilirlik sağlamak için blok zincirinin temel katman protokolünü güçlendirir.

Ethereum gibi ekosistemler, konsensüs protokolü değişikliklerini kullanmaktadır ve proof-of-work (PoW) gibi daha eski, daha karmaşık protokollerden, proof-of-stake (PoS) gibi çok daha hızlı ve daha az enerji tüketen protokollere geçiyor.

Güvenlik Ön Planda Olmalı

Layer-1 çözümleri, mevcut ekosistem altyapısının üzerine başka bir şey eklemeye gerek duymama avantajına sahiptir. Layer-1 çözümleriyle ilgili en büyük sorun, “ölçeklenebilirlik ” olarak adlandırdığı Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından ortaya konulmuştur.

Blok zinciri projeleri, mimarilerini optimize etmeye karar verirken üç önemli özelliği dengelemek durumundadır. Bunlar: ademi merkeziyetçilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik.

Ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyetçilik, blok zincirlerinin kendileri geliştikçe ilerleyip gelişirken, güvenlik, kripto para birimi ortamındaki birçok farklı alanda bir bağlantı noktası haline gelmiş durumdadır.

Son zamanlarda birçok Layer-1 blok zincirinin ekosistemlerinin güvenliğini artırmada özel bir çaba içerisine girdiği görülüyor. Örneğin Binance Smart Chain (BSC), Bitcoin, Ethereum, Cardano gibi platformlar artık RegTech güvenlik çözümleriyle çalışıyor.

Daha büyük ve daha belirgin Layer-1 ekosistemleri ilerledikçe, diğer platformların da bu sürecin gerisinde kalmak istemediği görülüyor. Bu kapsamda, yakında, bir ekosisteme entegre edilen KYC/AML çözümleri, yatırımcılar için belirleyici bir faktör olacak gibi görünüyor.

İşte burada devreye düzenleyici teknoloji platformu olan Sekuritance girerek, sektördeki bazı eksikliklere çeşitli öneriler ve çözümler getiriyor. Sekuritance, sunduğu güvenlik hizmetleri ile yasa dışı işlemlerin adalet önüne çıkarılmasını kolaylaştırmak ve düzenleyiciler ile halk arasındaki diyaloğu kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.  

Sekuritance’ın RegTech Çözümleri

SekuritanceRegTech çözümleri ile, KYC’nin tüm yönlerinin karşılandığından emin olarak sektöre yardımcı olabileceğini belirtiyor. Platform tarafından yapılan açıklamada, Sekuritance’ın RegTech ürün paketinin içinde yer alan Sekur.Transact, borsaların müşterilerinin kim olduğunu belirlemesine yardımcı olmaktadır. Başka bir ürün olan Sekur.Trace, belirli bir kripto para işleminin veya kripto para cüzdanının herhangi bir tehlikeli dolandırıcılık veya darknet faaliyetine karışıp karışmadığını belirlemeye yardımcı olmak için dünya çapındaki devlet kurumlarına, bankalara, finans kurumlarına ve siber suç / finansal suç yetkililerine bilgi verir. Son olarak Sekur.MFA ise satıcıların ödeme almadan önce 3DS çeklerini doğrulamasını ve işlemesini sağlar.

Sonuç olarak platform, RegTech paketi ile, kripto para birimi alanındaki tüm özel oyuncuların ve yenilikçilerin, günlük kripto para kullanımını mümkün kılan küçük yatırımcıların ve tüketicileri korumakla görevli devlet kurumlarının ve düzenleyicilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceğini dile getiriyor.

Twitter: http://twitter.com/sekuritance

Telegram: http://t.me/sekuritance

Web sitesi: https://www.sekuritance.com

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar