Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60202.94
3.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3210.96
1.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.25
0.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.4
0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sekuritance Nedir?

Tek çatı altında, uyumluluk ve dolandırıcılığı önleme çözümleri sunan Sekuritance nedir?

Clock
Paylaş
Sekuritance Nedir?

Sekuritance, çok sayıda düzenleyici tarama çözümü, işlem izleme, kişisel iş tanımlama ve doğrulama, dolandırıcılık izleme gibi programları tek bir yerden çalıştırmayı sağlayan bir düzenleyici teknoloji platformudur. 

Sekuritance Ne Demek?

Sekuritance, finansal kurumların ve hükümetlerin dijital varlık aklama risklerini ve kripto paralar ile ilgili tehditleri değerlendirmesine yardımcı olmaktadır. Bunu, her büyüklükteki kurum ve işletme için de sağlayabilmektedir.

728×90 muhabbit - Sekuritance Nedir?300x250 muhabbit - Sekuritance Nedir?

Platform, güvenlik, esneklik ve ölçeklenebilirlik gibi birçok özelliğe sahip olmasının yanında, gelişmiş bir bütünsel tarama motoruna sahip olan çok boyutlu bir risk motorudur.

Ayrıca, Sekuritance projesi bahsedilen bu kendi çözümlerinin yanında geliştiricilerin kendi platformuna bağlanmasını sağlayarak geliştirmeye destek olmasına da imkan tanıyor.

SKRT Token

Sekuritance’nin kurumsal sınıf düzenleyici teknoloji uyumluluğu, güvenlik ve daha fazla alanda kullanılmak üzere yeni bir kripto para birimi olan SKRT token adı verilen kendi kripto para birimi de bulunmaktadır.

SKRT token, yeni bir bağımsız dijital ekonomiyi desteklemek üzere fikir birliğine dayalı blok zincirinin kalıcı değişmez doğasından yararlanan bir yardımcı program tokenı olarak da adlandırılabilir.

SKRT tokenının ana işlevi, RegTech ile ilgili verileri ve ödemeyle ilgili doğrulama görevlerini işlemek ve bunlara giriş yapmak olarak tanımlanıyor.

Proje, tüm bu işlemleri için ERC-20 token protokolü üzerine inşa edilen SKRT akıllı sözleşmesi akıllı sözleşmeler kullanmaktadır.

Sekuritance Coin Fiyatı Nedir

Sekuritance’ın yerel tokenı olan SKRT, TradingView üzerinden elde edilen verilere göre 0.004438 dolar üzerinden işlem görmektedir.

Halihazırda 1.538.467 milyon dolar piyasa değerine sahip olan SKRT, son 24 saat içerisinde 51,657 dolarlık işlem hacmi gerçekleştirmiş durumda.

SKRT ALL graph coinmarketcap - Sekuritance Nedir?
SKRT

Sekuritance’i Özel Kılan Özellikleri

Kripto ve blok zinciri endüstrileri, finansal sorunlar, tedarik zinciri sorunları, veri depolama sorunları gibi günümüzde karşı karşıya kaldığımız sayısız sorunu çözmek için büyük bir potansiyele sahiptir.

İşte tüm bu zorlukların ele alınması ve çözülmesi yoğun çaba ve imkan gerektirmektedir. Blok zincirinin benzersiz doğası, her yerden ulaşılabilirlik sağlaması ve verilerin sonsuza kadar saklanabilmesi gibi özellikleri onu diğer teknolojilerden ayırmaktadır.

Bu gibi işlevlerin yerine getirilmesi örneğin verilerin depolanması özellikle en iyi blok zincirlerinden bazıları kullanıldığında oldukça maliyetli bir durumdur.

Bu kapsamda yeni zincirlerin oluşturulması potansiyel bir çözümdür, ancak merkezileştirme riski, düşük güvenlik, ölçeklendirme sorunları ve genel bir güven eksikliği gibi birçok dezavantajı da bulunmaktadır.

Sekuritance belirtilen bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için kendine ait bir mekanizmaya sahiptir.

Bu yeni mekanizma, denetlenebilirliği sağlamak için kasa sorgularını, kontrolleri, işlem izlemeyi ve blok zincirinde atıfta bulunulan diğer etkinlikleri etkinleştirmektedir.

Bunun yanında proje, uyum hizmetleri, dolandırıcılık ve işlem izleme ve Kara Para Aklamayı Önleme hizmetlerini tek bir çatı altında toplayan özelliklere de sahiptir.

Sekuritance’ın Kara Para Aklamayı Önleme Çalışmaları

Halihazırda piyasada faaliyet gösteren Uniswap, 1inch ve PancakeSwap gibi DEX’ler, kripto para ticaretinde büyük bir rol oynamaya devam ediyor.

Bilindiği üzere DEX’ler, yatırımcıların fonu kontrol eden bir aracı kurum olmadan emir vermelerine ve kripto para ticareti yapmalarına olanak tanıyan kuruluşlardır.

DEX’lerin sağladığı özgürlükle, herhangi bir varlık listelenebilir, platformlara konum gözetmeksizin ve gerçek kimlik gereksinimi olmadan herkes erişebilir.

İşte bu gibi platformların, merkeziyetsiz olan bu özelliği, sadece kara para aklamak ve mali dolandırıcılık yapmak isteyenlerin peşinde olan düzenleyicilerin değil, aynı zamanda bu suçların faillerinin de dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bu konuda düzenleyiciler, KYC gibi protokoller kullanarak DEX’lerin, kullanıcılarını koruduklarından, mali suçluları caydırmak için makul önlemler aldıklarından ve kendilerini ne yaptıklarını yakından takip etmeye kararlı gördüklerinden emin olmak istiyorlar.

İşte burada devreye düzenleyici teknoloji platformu olan Sekuritance girerek, sektördeki bazı eksikliklere çeşitli öneriler ve çözümler getiriyor.

Sekuritance, sunduğu güvenlik hizmetleri ile yasa dışı işlemlerin adalet önüne çıkarılmasını kolaylaştırmak ve düzenleyiciler ile halk arasındaki diyaloğu kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.  

Sekuritance’ın RegTech Çözümleri

SekuritanceRegTech çözümleri ile, KYC’nin tüm yönlerinin karşılandığından emin olarak sektöre yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Platform tarafından yapılan açıklamada, Sekuritance’ın RegTech ürün paketinin içinde yer alan Sekur.Transact, borsaların müşterilerinin kim olduğunu belirlemesine yardımcı olmaktadır. 

Başka bir ürün olan Sekur.Trace, belirli bir kripto para işleminin veya kripto para cüzdanının herhangi bir tehlikeli dolandırıcılık veya darknet faaliyetine karışıp karışmadığını belirlemeye yardımcı olmak için dünya çapındaki devlet kurumlarına, bankalara, finans kurumlarına ve siber suç / finansal suç yetkililerine bilgi verir.

Son olarak Sekur.MFA ise satıcıların ödeme almadan önce 3DS çeklerini doğrulamasını ve işlemesini sağlar.

Sonuç olarak platform, RegTech paketi ile, kripto para birimi alanındaki tüm özel oyuncuların ve yenilikçilerin, günlük kripto para kullanımını mümkün kılan küçük yatırımcıların ve tüketicileri korumakla görevli devlet kurumlarının ve düzenleyicilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceğini dile getiriyor.

Web sitesi: https://www.sekuritance.com/

Telegram Topluluğu: https://t.me/sekuritance_SKRT

Daha fazla Nedir?Kimdir? ve Nasıl? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar