Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66875.11
-3.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3713.15
0.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.4
-5.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $587.9
-3.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sekuritance, Merkeziyetsiz Borsalara Çeşitli RegTech Çözümleri Getiriyor!

Sekuritance, RegTech çözümleri ile, KYC’nin tüm yönlerinin karşılandığından emin olarak sektöre yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Clock
Paylaş
Sekuritance, Merkeziyetsiz Borsalara Çeşitli RegTech Çözümleri Getiriyor!

Düzenleyici kurumlar, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) platformlarının, kanunlarının önüne geçemeyeceği konusunda attığı adımları artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda da dünya çapında farklı kuruluşlara yönelik birçok soruşturma yürütülüyor.  

Hatta başlatılan bu soruşturmaların en sonuncusu, piyasadaki en büyük ve en eski Merkezi Olmayan Borsa (DEX) olan Uniswap’ı ilgilendiriyor. Yakın zaman önce, popüler Uniswap DEX’in yaratıcısı Uniswap Labs’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma altında alındığı ortaya çıktı. 2018 yılında faaliyete başlayan Uniswap, ağları aracılığıyla haftalık ticarette 10 milyar doları aşmış durumda. Hatta, Ağustos 2021’de bu miktar tahmini olarak 39 milyar dolarlık bir hacme kadar ulaşmış durumda.

728×90 muhabbit - Sekuritance, Merkeziyetsiz Borsalara Çeşitli RegTech Çözümleri Getiriyor!300x250 muhabbit - Sekuritance, Merkeziyetsiz Borsalara Çeşitli RegTech Çözümleri Getiriyor!

Hatırlanacağı üzere SEC Başkanı Gary Gensler kısa süre önce ademi merkeziyetçiliğin platform paydaşlarını düzenleyici yükümlülüklerden izole etmediğini belirtmiş ve Senatör Elizabeth Warren’a yazdığı bir mektupta özellikle düzenleme için daha fazla yetki talep etmişti.

Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora göre, Uniswap’a açılan soruşturmada, kullanıcılarının platformda nasıl ticaret yaptığına ve pazarlama faaliyetlerine değiniliyor. Düzenleyicinin kaygısı ise, dijital varlık alım satımlarıyla ilgili olarak borsanın yerel düzenlemelerden kaçındığı belirtiliyor.

DEX’ler Ön Plana Çıkmaya Başladı

Halihazırda piyasada faaliyet gösteren Uniswap, 1inch ve PancakeSwap gibi DEX’ler, kripto para ticaretinde büyük bir rol oynamaya devam ediyor. Bilindiği üzere DEX’ler, yatırımcıların fonu kontrol eden bir aracı kurum olmadan emir vermelerine ve kripto para ticareti yapmalarına olanak tanıyan kuruluşlardır. DEX’lerin sağladığı özgürlükle, herhangi bir varlık listelenebilir, platformlara konum gözetmeksizin ve gerçek kimlik gereksinimi olmadan herkes erişebilir.

İşte bu gibi platformların, merkeziyetsiz olan bu özelliği, sadece kara para aklamak ve mali dolandırıcılık yapmak isteyenlerin peşinde olan düzenleyicilerin değil, aynı zamanda bu suçların faillerinin de dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bu konuda düzenleyiciler, KYC gibi protokoller kullanarak DEX’lerin, kullanıcılarını koruduklarından, mali suçluları caydırmak için makul önlemler aldıklarından ve kendilerini ne yaptıklarını yakından takip etmeye kararlı gördüklerinden emin olmak istiyorlar.

İşte burada devreye düzenleyici teknoloji platformu olan Sekuritance girerek, sektördeki bazı eksikliklere çeşitli öneriler ve çözümler getiriyor. Sekuritance, sunduğu güvenlik hizmetleri ile yasa dışı işlemlerin adalet önüne çıkarılmasını kolaylaştırmak ve düzenleyiciler ile halk arasındaki diyaloğu kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.  

Sekuritance’ın RegTech Çözümleri

SekuritanceRegTech çözümleri ile, KYC’nin tüm yönlerinin karşılandığından emin olarak sektöre yardımcı olabileceğini belirtiyor. Platform tarafından yapılan açıklamada, Sekuritance’ın RegTech ürün paketinin içinde yer alan Sekur.Transact, borsaların müşterilerinin kim olduğunu belirlemesine yardımcı olmaktadır. Başka bir ürün olan Sekur.Trace, belirli bir kripto para işleminin veya kripto para cüzdanının herhangi bir tehlikeli dolandırıcılık veya darknet faaliyetine karışıp karışmadığını belirlemeye yardımcı olmak için dünya çapındaki devlet kurumlarına, bankalara, finans kurumlarına ve siber suç / finansal suç yetkililerine bilgi verir. Son olarak Sekur.MFA ise satıcıların ödeme almadan önce 3DS çeklerini doğrulamasını ve işlemesini sağlar.

Sonuç olarak platform, RegTech paketi ile, kripto para birimi alanındaki tüm özel oyuncuların ve yenilikçilerin, günlük kripto para kullanımını mümkün kılan küçük yatırımcıların ve tüketicileri korumakla görevli devlet kurumlarının ve düzenleyicilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceğini dile getiriyor.

Twitter: http://twitter.com/sekuritance

Telegram: http://t.me/sekuritance

Web sitesi: https://www.sekuritance.com

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar