Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51704.9
1.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3064.92
3.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.17
2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.5
1.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ShuttleFlow’da Minimum ETH Yatırma Sınırı Yükseldi!

ShuttleFlow’da güncelleme var!

Clock
Paylaş
ShuttleFlow’da Minimum ETH Yatırma Sınırı Yükseldi!

ShuttleFlow üzerinde Ethereum yatırma işlemi yapan kullanıcıların, artık minimum 0.75 ETH yatırması gerekecek!

Ethereum gas ücretlerinde yaşanan hızlı artış, Conflux’ın daha küçük işlem miktarları ile ilgili sürdürülebilirlik durumlarını ve ShuttleFlow işlem ücretlerinin miktarını etkiledi. Bu durumun neticesinde, ShuttleFlow için minumum para yatırma miktarı, 0.02 ETH’den 0.75 ETH’ye kadar yükseltildi. Para çekme sınırı ise hala 0.02 cETH olarak sabit kalacak.

Binance BannerBinance Banner

Conflux, ilgili akıllı sözleşmelerin oluşturulması ve zincirler arası işlemlere bağlı işlem yönlendirmesi ile ilgili gas ücretlerini hala karşılıyor. 

Bildiğiniz gibi yükselen gas ücretleri, geçen yılın aynı dönemine oranla %535 artış gösterdi. Bu durum tüm DApp ekosistemini derinden etkilemekte. Tüm bunların ışığında, ortalama kullanıcılar için Ethereum ekossitemi, küçük işlemler için büyük ölçüde kullanılamaz bir hale geldi. Bunun en büyük nedeni ise, gas ücretlerinin çoğu zaman transfer tutarını aşmasıydı.

Ethereum işlem ücretleri

Bildiğiniz gibi Ethereum’un kullandığı yazılım dili ve ağ etkinliği sayesinde, DeFi sektörü Ethereum üzerinde kuruldu. Bu sebeple DeFi alanında çalışmalar yaparken, Ethereum ile etkileşim kurmak bir zorunluluk haline geldi.

Conflux Network, bu protokollerin kitlesel olarak benimsenmesi için, blockchain işlemlerinin hem hızlı hem de uygun fiyatlı olması gerektiğine inanıyor. Bu inancın bir adımı olan ShuttleFlow, bildiğiniz gibi işlem hızlı ve ücretler konusunda kullanıcılara gayet güzel bir deneyim sunuyor. Bununla beraber, ShuttleFlow’un yeni kullanıcılara tanıtma amaçlı yaptığı etkinliklerde, bazı işlem ücretlerine de sponsor olmuştu.

Geçen birkaç hafta içinde gas ücretleri yükseldikçe, ShuttleFlow’un düşük ücretli yapısından faydalanmak isteyen bir takım kötü niyetli kullanıcı oranında artış tespit edilmiş. Birden çok küçük işlem ShuttleFlow’u hedef aldı ve bu durum Conflux’ın gas ücretlerini karşılama konusundaki iş modelini sürdürülemez hale getirdi.

Conflux’ın açıklamalarına göre, yeni minimum yatırma tutarını karşılayabilen kullanıcılar, hala işlem ücreti ödemeden işlem yapmaya devam edebilecek. Ayrıca, ETH gas ücretlerinin makul seviyeye düşmesi ile beraber, bu minimum yatırma tutarı tekrardan gözden geçirilecek.

Conflux Network’ün Türkçe Telegram kanalına erişmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar