Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56966.16
11.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3263.84
6.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.48
7.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.5
1.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Singapur, Kripto Para ATM’lerini Yasakladı!

Singapur kripto paralara sert düzenlemeler getirmeye başladı!

Clock
Paylaş
Singapur, Kripto Para ATM’lerini Yasakladı!

Singapur, kripto para reklamlarına yasak getirdikten sonra şimdi ise Bitcoin ATM’lerini yasaklamaya karar verdi. Singapur’daki bütün kripto para ATM’leri, görevliler tarafından kaldırılıyor.

Singapur, kripto paraları yüksek riskli varlıklar olarak tanımladığı için kripto paralara olan erişim kolaylığını yavaş yavaş bitirmek istiyor.

Binance BannerBinance Banner

Singapur Merkez Bankası’nın talebi üzerine, Singapur’un en büyük ATM üreticisi Daenerys & Co., 18 Ocak Salı günü faaliyetlerini askıya aldığını söyledi. Daenerys konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Singapur Merkez Bankası’nın ATM’lerle ilgili yeni kararı bizim için de sürpriz oldu.

Singapur Merkez Bankası, 17 Ocak tarihinde kripto paralarla alakalı reklamlara yasaklar getirmişti.

Hızlı ve Kolay Kripto Para Ticaretine ve Reklamlarına Karşı Yeni Düzenlemeler!

Kripto para ATM’leri, çoğunlukla Singapur’daki alışveriş merkezlerinde bulunuyordu. Kullanıcılar itibari parayla kolay bir şekilde Bitcoin ve Ethereum gibi popüler kripto paraları satın alabiliyordu. Yeni kararla birlikte artık bu mümkün olmayacak.

Birleşik Krallık, Londra Metrosu’nun her yerinde olan kripto para reklamları için bazı önerilerde bulundu. İspanya ise dijital varlıklara yönelik reklamların, yatırımcılara tüm paralarını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduklarını bildiren bir sorumluluk reddi beyanı içermesini talep etti.

Ancak İspanya kripto paralarla alakalı herhangi bir yasak getirmedi. Daha çok yatırımcıyı korumak amacıyla alınan bir karara benzediğini söyleyebiliriz çünkü İspanya 100 adet Bitcoin ATM’si için yeni bir anlaşma imzaladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar