Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69651.22
-0.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3814.53
1.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.1
-2.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.7
-1.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Singapur Merkez Bankası Başkanı: “Kripto Para Düzenlemelerine Stablecoinler İle Başlamak Gerekiyor”

Kripto paralar konusunda yatırımcıların eğitiminin oldukça önemli olduğunu vurgulayan yetkili, bu alanda bulunan büyük risklerin açıkça belirtilmesi gerektiğini dile getirdi.

Clock
Paylaş
Singapur Merkez Bankası Başkanı: “Kripto Para Düzenlemelerine Stablecoinler İle Başlamak Gerekiyor”

Singapur Merkez Bankası (MAS) Başkanı Tharman Shanmugaratnam, kısa süre önce düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda kripto paraların düzenlenmesi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

728×90 muhabbit - Singapur Merkez Bankası Başkanı: "Kripto Para Düzenlemelerine Stablecoinler İle Başlamak Gerekiyor"300x250 muhabbit - Singapur Merkez Bankası Başkanı: "Kripto Para Düzenlemelerine Stablecoinler İle Başlamak Gerekiyor"

Kripto para sektörünün düzenlenmesi konusunda bir an önce harekete geçmenin gerekli olduğunu belirten Shanmugaratnam, şu ifadelere yer verdi:

“Bir şey çok açık, ister kripto para ister geleneksel finans olsun, kara para aklamada kullanılan şeyleri düzenlemeniz gerekiyor. Yani bu çok açık.”

Kripto para birimlerini, bankalar ve sigorta şirketlerinden farklı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirten başkan, bu konuya şu şekilde değindi:

“Kripto paraları da diğer finansal kurumlarla aynı şekilde düzenlemek zorundaysanız, bence bir adım geri atmalı ve şu soruyu sormalıyız: Bu, doğası gereği tamamen spekülatif ve aslında biraz çılgınca olan bir şeyi meşrulaştırıyor mu? Yoksa düzenlenmemiş bir pazarın ne olduğu konusunda netlik sağlamamız daha mı iyi olacak.”

MAS Başkanı ayrıca, kripto para sektörünün düzenleme çalışmalarına stablecoinler ile başlanması gerektiğini ve düzenleme yapılacak alanın detaylarına inilmesinin daha faydalı olacağını belirtti.

“İster finansal kurumlar, ister kripto paralar veya başka bir şey olsun, bir düzenleme oyununa başlamak için bunun hiç bitmeyen bir oyun olacağını bilmek gerekiyor.”

Eğitim Önemli

Kripto paralar konusunda yatırımcıların eğitiminin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Shanmugaratnam, bu alanda bulunan büyük risklerin açıkça belirtilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kendisinin de yaptığı yatırımlarda bu yaklaşımı benimsediğini belirten başkan, riskli yatırımlarda kullanıcıların özellikle bilgilendirilmesi gerektiğini özellikle vurguladı.

“Yani insanlara çok net olunmalı. Her şey için bir düzenleyici sistem vardır. Düzenleyici sistemin dışındaysanız, lütfen dikkatli olun.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar