Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67336
0.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.21
0.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.36
10.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.1
0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Singapur Merkez Bankası, CBDC Geliştirmek İçin 15 Firma Seçti!

Singapur Merkez Bankası, CBDC geliştirmek için oldukça heyecan verici etkinlikler düzenliyor!

Clock
Paylaş
Singapur Merkez Bankası, CBDC Geliştirmek İçin 15 Firma Seçti!

Singapur Merkez Bankası sonunda perakende CBDC’nin geliştirilmesine yardımcı olacak 15 şirketi listeye ekledi. Bu firmalar Küresel CBDC mücadelesine katılacak ve perakende merkez bankası dijital para biriminin oluşturulmasına yardımcı olacak.

Singapur Merkez Bankası’nın duyurusuna göre, katılımcıların ABD’den dört ve Singapur’dan altı şirket olduğunu gösteriyor. Ayrıca Barbados, Fransa, İsviçre, Avustralya ve Almanya’dan da birer firma bulunuyor. Tüm katılımcılardan sadece üç kazanan çıkacak ve Singapur’un perakende CBDC’sini oluşturmak için çalışacak.

728×90 muhabbit - Singapur Merkez Bankası, CBDC Geliştirmek İçin 15 Firma Seçti!300x250 muhabbit - Singapur Merkez Bankası, CBDC Geliştirmek İçin 15 Firma Seçti!

28 Haziran’da, Singapur merkez bankası tarafından dijital para birimi fikirleri için nakit ödüller açıklandı. Bu, 50’den fazla ülkeden 300’den fazla fintech firmasının katılımıyla sonuçlandı.

Küresel finalistlerden bazıları Criteo (Fransa), Bitt (Barbados) ve Soramitsu (İsviçre). Ayrıca ANZ Banking Group Limited (Avustralya) ve Giesecke+Devrient advanced52 GmbH (Almanya) bulunmaktadır. Listeye kalan Amerika Birleşik Devletleri merkezli firmalar arasında Consensys, cLabs Inc., IBM ve Extolabs LLC yer alıyor.

Yerel Singapurlu listeye alınan konsorsiyumlar IOG Singapore Pte Ltd, Citibank N.A., Standard Chartered Bank ve IDEMIA’dır. Diğerleri HSBC Bank Limited ve HSBC Holdings Plc ve Xfers Pte Ltd’dir.

Finalistler, CBDC’yi Geliştirdikleri İçin Ödüllendirilecek!

50.000 Singapur doları (yaklaşık 37.000 $) nakit ödülü, Singapur’un perakende CBDC’sini oluşturma yarışmasında kazananın kim olacağı merakla bekleniyor. Finalistler, dijital para birimi çözümlerinin hızlı prototiplenmesini teşvik edecek APIX Dijital Para Birimi Sandbox alanına erişim elde edebilecek. Bunun yanında Sandbox ekosistemi, ödemeler ve temel bankacılık ile bağlantılı 100’den fazla API içerir.

Ayrıca CBDC, Mastercard’ın dijital fon API’lerini içerecektir. Finalistler 8 Kasım – 12 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında Singapur Fintech Festivali sırasında CBDC çözümlerini tanıtma fırsatına sahip olacaklar.

2021’in tamamı boyunca ülke yetkililerinden kripto yanlısı hamleler oldu. Örneğin, MAS kısa süre önce bir Avustralya kripto para borsası olan Independent Reserve’e onay verdi. Şirket, Singapur’da böyle bir onay alan ilk kripto para borsası oldu.

Onay, şirketin düzenlenmiş bir Dijital Ödeme Hizmet sağlayıcısı olarak çalışmasını da sağlayacaktır. Onay yoluyla, Independent Reserve’ün kullanıcılarına maksimum tüketici koruması sağlaması bekleniyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar