Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64310.51
-0.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3502.69
-0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.29
-5.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Singapur’un Dev Bankası, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!

Banka, müşterileri için yeni bir kripto para ticaret ürününün faaliyete geçtiğini açıkladı.  

Clock
Paylaş
Singapur’un Dev Bankası, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!

Singapur’un en büyük perakende ve ticari bankası olan DBS Bank, kripto para alanında attığı adımları genişletiyor. Bu kapsamda banka, müşterileri için yeni bir kripto para ürününün faaliyete geçtiğini açıkladı.  

Yapılan açıklamada, yeni girişim ile birlikte müşterilerin, istedikleri zaman kripto para ticareti yapabilecekleri belirtildi. Ayrıca, bu müşterilerin dünyanın ilk banka destekli dijital borsalarından biri olan DDEx’e sorunsuz erişim sağlayabileceklerini de dile getirildi.

728×90 muhabbit - Singapur'un Dev Bankası, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!300x250 muhabbit - Singapur'un Dev Bankası, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!

Bilindiği üzere daha önce DDEx’te kripto para alım satım işlemleri, kurumsal yatırımcılar, DBS Private Bank ve DBS Treasures Private Clients müşterileriyle sınırlıydı. Ancak banka, bu son girişimi ile birlikte, hizmetini artık DBS Treasures segmentindeki akredite yatırımcılara da sunmuş oldu. Yapılan açıklamada, yeni girişimden, ilk aşamada yaklaşık 100.000 müşterinin sunulan hizmetlere erişebileceği belirtildi. Banka bu sayının zamanla artacağını da ayrıca belirtiyor.

DBS Bank tüketici bankacılığı ve varlık yönetimi grup yöneticisi Sim S. Lim, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Müşterilerimizin varlıklarını büyütmelerine ve korumalarına yardımcı olan güvenilir bir ortak olarak, çağın ötesinde kalmaya ve aradıkları çözümlere erişim sağlamaya çalışıyoruz.”

Bilindiği üzere DBS, ilk olarak 2020 yılında kurumsal yatırımcılar için kripto para alım satım hizmetlerine başlayacağını açıkladı. O zamandan bu yana kripto para alanında başlattığı girişimler ile müşteri portföyünü genişleten banka, hizmetlerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

dbs - Singapur'un Dev Bankası, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!

Tüm bunların yanında DBS, kısa süre önce yaptığı bir açıklama ile 2022 yılı bitmeden, perakende müşteriler için de bir dijital varlık alım satım platformu başlatmayı düşündüğünü belirtti.

DBS Hakkında

DBS Bank, Singapur merkezli büyük bir banka olmaktadır. Banka, Temmuz 1968 tarihinde Singapur hükûmeti tarafından kurulmuş olup 2003 yılına kadar The Development Bank of Singapore Limited adıyla bilinen banka Temasek Holding’in yan kuruluşudur. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar