Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51708.92
1.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3021.89
3.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.84
3.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.7
1.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SkyBridge Capital’in Kurucusu Anthony Scaramucci, Eski FTX US Başkanının Şirketine Yatırım Yapacak!

Anthony Scaramucci Bloomberge verdiği bilgilerde FTX US’in eski başkanı Brett Harrison’ın yeni girişimini destekleyeceğini belirtti.

Clock
Paylaş
SkyBridge Capital’in Kurucusu Anthony Scaramucci, Eski FTX US Başkanının Şirketine Yatırım Yapacak!

Kripto para borsası FTX, yaşadığı kriz sonrası iflas bayraklarını çekmişti. Borsanın iflas etmesiyle FTX cephesinden birçok habere şahitlik etmiştik. Bu kez ise FTX’in Amerika kolu olan FTX US cephesinden yeni gelişmeler yaşanıyor. Kamuoyuna yansıyan yeni haberlere göre SkyBridge Capital’in Kurucusu Scaramucci, FTX’in Amerika kolu olan FTX US eski başkanının şirketini yatırım yapacak.

Binance BannerBinance Banner

SkyBridge Capital Kurucusu olarak tanıdığımız Anthony Scaramucci, FTX US’in eski başkanı tarafından kurulan bir kripto para şirketine yatırım yapacağını kamuoyuna duyurdu. Söz konusu yatırım yapılacak şirketin ismi belirsizliğini korurken yatırım yapılacak miktar da henüz bilinmiyor.

Anthony Scaramucci, Brett Harrison’ın Yeni Girişimini Destekleyecek!

Anthony Scaramucci Bloomberg’e verdiği bilgilerde FTX US’in eski başkanı Brett Harrison’ın yeni girişimini destekleyeceğini belirtti. Brett Harrison’ın söz konusu bu yeni girişimi, FTX borsasının çöküş yaşamasından yaklaşık 3 hafta sonra başlatması da dikkat çeken detayların arasında yer almıştı.

Brett Harrison resmi Twitter hesabı üzerinden Sam Bankman-Fried ve FTX US zamanlarına ilişkin bir dizi açıklamalarda bulundu. SkyBridgde CEO’su Anthony Scaramucci ise Harrison’ın yaptığı paylaşıma cevap olarak, yeni şirketine yatırım yapmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

“Anthony, iki yıl önce kripto para endüstrisinde katıldığımdan beri benim için gerçek bir akıl hocası ve arkadaş oldu. Anthony ile birlikte çalışacak olmaktan dolayı sabırsızlanıyorum. Onları ortak olarak görmekten son derece onur duyuyorum. Önümdeki yol artık açık ve onlarla birlikte ilerleyeceğim için heyecanlıyım.”

Brett Harrison

SkyBridgde CEO’su Anthony Scaramucci ise Harrison’ın yaptığı paylaşıma şu şekilde cevap verdi:

“Brett yeni şirketinize yatırımcı olmaktan gurur duyuyorum. İleri git arkana bakma En iyi dileklerimle seninle.”

SkyBridgde CEO’su Anthony Scaramucci

Brett Harrison Görevinden İstifa Etmesinden Kısa Bir Süre Sonra FTX Çöküşü Yaşanmıştı!

Kripto para piyasalarında deprem etkisi yaratan FTX krizi, FTX US başkanının görevinden istifa etmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşmişti. FTX US Başkanı olarak tanıdığımız Brett Harrison başkanlık görevinden istifa ettiğini resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı şu paylaşımla duyurmuştu:

“FTX US Başkanı olarak yürüttüğüm görevimden istifa ediyorum. Önümüzdeki süreçte sorumluluklarımı da devredeceğim ve şirketteki danışmanlık görevini üstleneceğim. FTX’teki deneyimlerim için büyük mutluluk duyuyorum.”

Bildiğiniz üzere Harrison 27 Eylül 2022 tarihinde FTX’teki görevinden istifa etmesiyle birlikte “Bundan sonrasında neler yapacağımı açıklamak için sabırsızlanıyorum” açıklamalarında da bulunmuştu.

İlginizi Çekebilir: FTX US Başkanı Brett Harrison, Görevinden İstifa Etti!

FTX çöküşü yaşanmasıyla birlikte eski FTX US Başkanı Brett Harrison da borsayla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu:

Brett Harrison’ın açıklamalarında şu ifadeler yer alıyordu:

“Şirkette geçirmiş olduğum altı ayın sonunda, Sam Bankman-Fried ile benim aramda devam eden ilişkide belirgin çatlaklar oluşmaya başladı. Bu sırada, FTX US’nin yürütme, hukuk ve geliştirici ekipleri için ayrılığı ve bağımsızlığı güçlü bir şekilde savundum. Sam Bankman-Fried ise benimle aynı fikirde değildi.”

FTX US’in eski başkanı Brett Harrison

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar