Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69748.9
-0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3821
1.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.9
-3.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.7
-1.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Skybridge, Fonlarından Birinden Para Çekme İşlemini Durdurdu!

Şirket, fon içinde sermaye toplayana kadar geçici olarak askıya alma kararı aldığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Skybridge, Fonlarından Birinden Para Çekme İşlemini Durdurdu!

Skybridge Capital, firmanın fonlarından biri olan Legion Strategies fonundan para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Kurucu Anthony Scaramucci, Bloomberg’ün kısa süre önce isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak haberi duyurmasından sonra CNBC’ye verdiği bir röportajda bu girişimi doğruladı. 

728×90 muhabbit - Skybridge, Fonlarından Birinden Para Çekme İşlemini Durdurdu!300x250 muhabbit - Skybridge, Fonlarından Birinden Para Çekme İşlemini Durdurdu!

Scaramucci, CNBC’ye verdiği röportajda şu ifadelere yer verdi:

“Kurulumuz, fon içinde sermaye toplayana kadar geçici olarak askıya alma kararı aldı. Fon kaldıraçsız, bu nedenle kesinlikle herhangi bir tasfiye korkusu yok ve fonun yaklaşık %18’i kripto para maruziyeti olarak adlandırdığımız durumda.”

Scaramucci ayrıca, kararda bağımsız bir yönetim kurulunun da yer aldığını söyledi.

İlgili Girişim, Şirketin Yönettiği Küçük Fonlardan Biri

Scaramucci, fonun kripto para yatırımına örnek olarak Bitcoin ve FTX hissesinden bahsetti. Skybridge web sitesinde yatırım olarak listelenen ve özellikle Legion Strategies ile bağlantılı olmayan kripto paralar ile ilgili diğer şirketler arasında Kraken, NYDIG, Helyum, Lightning ve Genesis Digital Assets yer alıyor. Scaramucci, Legion Strategies fonunun bugüne kadar %30 düştüğünü, ancak temmuz ayında %5 artış yaşadığını söyledi.

Scaramucci’ye göre Legion Strategies, Cayman Adaları’nda yaklaşık 250 milyon dolarlık bir offshore fonu olarak şirketin yönettiği küçük fonlardan sadece biri olmakta. Bu, fonun 1994 yılındaki kuruluşundan bu yana ilk kez askıya alınma işlemi oldu.

skybridge capital muhabbit - Skybridge, Fonlarından Birinden Para Çekme İşlemini Durdurdu!

Scaramucci CNBC’de ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Herkes bir yatırımcı anlaşması imzaladı, bu tür bir esneklik, bu yüzden genel piyasada neler olup bittiğine bakıldığında burada herhangi bir sürpriz olduğunu düşünmüyorum.”

Skybridge, Bitcoin borsasında işlem gören fonu (ETF) listelemek için başvuran ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedilen finansal hizmetler şirketleri arasında yer alıyor. 2020 yılının sonlarında Bitcoin’e ilk yatırımını yapan Skybridge, nisan ayında kendisini “lider bir kripto varlık yöneticisi ve danışmanı olmak” için yeniden konumlandırdığını duyurdu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar