Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66776
-1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3485.39
-1.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.31
-4.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.3
-1.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

Slope Finance Nedir?

Slope, Solana üzerinde geliştirilmiş, topluluk odaklı merkezi olmayan bir borsadır.

Clock
Paylaş
Slope Finance Nedir?

Slope, Solana üzerinde geliştirilmiş, topluluk odaklı merkezi olmayan bir borsadır. Slope, kullanıcılar için hızlı işlemler ve neredeyse sıfır işlem ücreti ve sezgisel bir arayüz sağlar.

Slope DEX, merkezi olmayan otomatik limit emir defterine sahip Serum tabanlı ilk mobil uygulamadır. Merkezi borsalara benzeyen bir arayüz ile kullanıcılarına mükemmel bir deneyim sağlar.

728×90 muhabbit - Slope Finance Nedir?300x250 muhabbit - Slope Finance Nedir?

Slope DEX’in vazgeçilmez bir parçası olan Slope Wallet, Solana için geliştirilmiş ilk çapraz platform cüzdanıdır.

Bu cüzdan, Slope DEX ve Slope NFTs Market kullanıcılarına eksiksiz bir kullanıcı deneyimi sunar. Slope NFTs Market, Slope Wallet’ta geliştirilmiştir ve NFT’lerin depolanmasını ve açık artırmasını sağlar.

Slope, Slope DAO tarafından yönetilir ve yönetişim “token”ı SLOPE sahibi tüm topluluk üyeleri projeye katılır.

Ayrıca, Solona üzerinde geliştirilen Slope, geçtiğimiz günlerde Muhabbit Capital, Alameda Research ve Solana Capital‘in de bulunduğu farklı yatırımcılardan $2.3 milyon yatırım aldı.

photo 2021 09 17 11 59 11 978x600 - Slope Finance Nedir?

Slope’un Solana Üzerinde Geliştirilmesi

Solana, hız ve verimlilik açısından diğer zincirlerden daha iyi performans gösteren bir blok zinciri protokolüdür.

Solana blok zincirinde işlem ücreti neredeyse sıfıra yakın ve blok zinciri saniyede 50.000 işleme kadar destekliyor.

Blok işlem süresi 400 milisaniyeyle diğer protokollere göre oldukça kısa. Ayrıca, kullanıcılar sabit bir işlem ücreti olmadan çok sayıda işlemi gerçekleştirebiliyor. Solana blok zincirinin tüm bu özellikleri, Slope’un Solona üzerinde geliştirilmesi için yeterli görünüyor.

Slope DEX ve Serum

DeFi’da büyük bir yenilik olan AMM, DeFi’ın gelişiminde önemli bir yere sahip. Ancak, AMM zaman zaman DeFi için eksik noktalarıyla da öne çıkıyor.

Aynı anda her iki taraf için likidite sağlama, belirli bir fiyattan likiditenin sağlanmaması, mevcut piyasa fiyatı dışında başka bir fiyattan likidite sağlayamama gibi problemler DeFi dünyasında AMM’nin eksik noktaları olarak bilinir.

Emir defterinin bu sorunları çözmesi muhtemel, ancak mevcut DEX’lerde bir emir defteri yer almıyor. Bunun en önemli nedeni, alış ve satış emirlerini eşleştirmenin çok fazla hesaplama gerektirmesi ve Ethereum ağının çok yavaş ve çok pahalı olmasıdır.

Solana üzerinde geliştirilen Serum DEX, bir emir defteri eşleştirme modu sağlar. Bu özelliğiyle beraber hız, fiyat ve kullanıcı etkileşimi açısından geleneksel merkezi borsalarla tamamen karşılaştırılabilir.

Serum’un entegre edilmiş çapraz zincir desteğine dayalı olarak, kullanıcılar BTC, ETH, SOL ve diğer “token”lar da dahil olmak üzere Serum’da çeşitli kripto para birimlerinin ticaretini yapabilir.

Slope Wallet: Slope Finance ve Solana Ekosistemi

Solana blok zincirinde geliştirilen cüzdanların henüz tam olarak beklentileri karşıladığını söylemek maalesef zor.

Solana için geliştirilen ilk platformlar arası cüzdan olan Slope Wallet, Slope DEX ve Slope NFTs Market kullanıcılarına eksiksiz bir kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçlıyor.

Ayrıca, Solana ekosisteminin bir parçası olan Slope Wallet, Solana ekosisteminde ilk olmayı hedefliyor. Slope kullanıcıları Slope Wallet DApp ile DeFi, NFT ve diğer DApp’lere erişebilme hakkına da sahip.

Depolama gerektirmeyen bir cüzdan olan Slope Wallet, kullanıcıların saniyeler içerisinde yeni Ethereum ve Solana cüzdanları oluşturmasını veya kullanıcıların mevcut Ethereum ve Solana cüzdanlarını içe aktarmasını destekler.

Kullanıcılar, Ethereum ve Solana varlıklarını depolayabilir ve Ethereum varlıklarını çok düşük işlem ücretleriyle beraber tek bir tıklamayla Solana’ya geçirebilir.

Slope Mobil Uygulama Lansmanı

Günümüzde birçok yatırımcı, cep telefonlarındaki mobil uygulamalar aracılığıyla kripto para birimi alıp satmaya daha ılımlı yaklaşıyor.

Örnek olarak, 2020 yılının son çeyreğinde Coinbase’in aylık 2.8 milyon aktif kullanıcısı vardı ve bunların arasında 2.3 milyonu kripto para birimi satın almak ve satmak için mobil uygulama kullanıyordu.

Reuters’e göre, 2021 yılının ilk çeyreğinde Robinhood’da kripto para birimi ticareti yapan 9.5 milyon kullanıcı var ve bu bir önceki çeyreğe göre altı kata yakın bir artış gösteriyor.

Slope ise bu noktada diğer AMM moduna sahip DEX’lerden farklı olarak, Serum tabanlı limit emir defteri özelliğine sahip.

Merkezi borsalardaki emir defterine sahip benzer arayüzüyle beraber mobil uygulamanın, web’e kıyasla kullanıcıların kullanımları ve alışkanlıklarıyla daha uyumlu olduğunu düşünen Slope, öncelikle mobil uygulama lansmanını gerçekleştirdi.

Slope DEX’teki ticaret botları, kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Sıfır işlem iptali ücreti, yatırımcıların piyasa durumuna göre dinamik bir şekilde piyasalara girip çıkmalarına olanak tanıyor.

Örneğin, Grid Trading, değişken kripto piyasasında düşük riskle istikrarlı, pasif bir kâr elde etmeyi kolaylaştırır.

Grid Trading, piyasanın iniş çıkışlarından kazanç sağlıyor. Kullanıcı, bot için bir fiyat aralığı belirleyebilir ve istediği Grid miktarını ayarlayabilir. Slope, Grid Trading Bot’u kullanarak, yatırımcı için fiyat dalgalanmaya devam ederken her zaman küçük kârları kilitleyecektir.

Slope NFTs Market – Metaplex Mobil Versiyonu

Metaplex, Solana ekosisteminin bir NFT altyapısı olarak, sanatçılara ve yaratıcılara kendi NFT’lerini tasarlama yetkisi verir. Metaplex, ilk olarak Slope Wallet’a entegre edilmiştir. Ayrıca, kullanıcı Slope Wallet’da NFT’leri açık artırmaya çıkarabilir, depolayabilir, aktarabilir ve yeniden satabilir.

NFT risk - Slope Finance Nedir?

Ortalama $1 daha düşük olan mint ücreti ve sıfır platform ücreti ile Metaplex, NFT için güç dengesini sanatçılara ve yaratıcılara veriyor. Ayrıca, kullanıcılara merkezi olmayan bir NFT pazarı sunuyor.

Metaplex ile mint edilmiş NFT’ler, blok zincirindeki açık artırmalar, anında ödemeler ve transferler ile güçlü formatlar sunuyor.

Slope DAO ve Yönetişim

Slope DAO, Slope Finance topluluğunun temelidir. Slope Finance, DAO tarafından yönetilir ve yönetişim “token”ı SLOPE sahibi tüm topluluk üyeleri proje yönetimine katılabilir.

Slope DAO, ürün yinelemesi, akıllı sözleşme yükseltmeleri ve SLOPE dağıtımı dahil olmak üzere Slope Finance ekosisteminin sürdürülebilir gelişimini teşvik etmeyi amaçlar. Slope DAO sayesinde de topluluk üyeleri hızla teklif gönderebilir ve oylamaya katılabilir.

SLOPE ve Token Ekonomisi

Slope DEX’teki net işlem ücretlerin %66’sı SLOPE satın alma ve yakma işlemi için kullanılır. Slope Finance’in sınırlı bir yönetimine katılmak için SLOPE sahipleri, Slope Finance’ın sınırlı bir yönetimine katılabilir.

Ayrıca, SLOPE stake eden kullanıcılar daha az işlem ücreti öder ve net işlem ücretlerinin %5’i de staking ödülü olarak dağıtılır.

SLOPE “token’ının toplam arzı 1 milyardır. Toplam arzın 160 milyonu topluluk ödüllerine, 200 milyonu takım ve danışmanlara, 220 milyonu hazineye ve geri kalan “token”lar da farklı oranlarla IDO, ekosistem, stratejik ortaklar ve pazarlama için ayrılmıştır.

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir?

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar