BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Son Dakika! Ethereum Transferleri Yapılamıyor!

Ethereum altyapı sağlayıcısı Infura’nın çökmesi sonucu Ethereum ağı büyük sorun yaşıyor.

Yayın:

-

Son dakika

Ethereum’da ERC-20 token ve fiyat beslemeleri an itibarıyla çalışmıyor.

Ethereum altyapı sağlayıcısı Infura’nın çökmesi sonucu Ethereum ağı büyük sorun yaşıyor.

Ethereum “mainnet”i için API sağlayan Infura’nın devre dışı kalması sonucu birçok borsa transferleri gerçekleştiremiyor.

Şu anda Ethereum Mainnet API’ımiz için bir hizmet kesintisi yaşıyoruz. Ekibimiz, hizmetleri tekrar aktive etmek için çalışıyor.

Infura

Konu ile ilgili olarak Binance ve birçok kripto para borsası açıklama yaptı ve çekim işlemlerini geçici süreyle duydurduğunu açıkladı.

Ek olarak Ethereum cüzdanı servisi MetaMask da benzer sorunları yaşıyor.

Infura tarafından yapılan açıklamada sistemi kurtarma çalışmalarının başladığı belirtiliyor.

Larry Cermak Açıkladı

The Block’tan Larry Cermak konu ile ilgili açıklama yaptı. Sorundan etkilenen başlıca borsaların Binance, Upbit, Bithumb ve Crypto.com olduğunu belirtti.

Ek olarak Metamask tarafında da kesinti yaşandığını belirten Cermak, başka borsalar tarafından da açıklama gelebileceğinin altını çizdi.

Ethereum’da Fork Mu Geliyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Ethereum tarafında 11.234.873’üncü blokta iki farklı zincir oluştuğunu belirtti. Bu sebeple çekim işlemlerini bu sebeple tam anlamıyla durdurduklarını belirten CZ, olası kaybı önlemeye çalıştıklarını açıkladı.

İki farklı zincir oluştuğu konusuna Larry Cermak da değindi. Infura altyapısını kullanan taraflarda yeni bir zincir oluştuğunu belirten Cermak, herhangi bir ayrışma olmadığını, Infura kaynaklı sorun sebebiyle iki farklı zincir oluştuğunu düşündüğünü belirtti.

Güncellenecektir.

12.54: Infura sorunun kaynağını bulduğunu ve servislerin tekrar aktive edilebilmesi için çalışmaların başladığını açıkladı.

13.24: Binance CEO’su transferlerin tekrar başlatıldığını açıkladı.

Bitfinex CTO’su Açıklama Yaptı

Yaşanan sorun ile ilgili Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino açıklamalarda bulundu. her borsanın kendi “nod”unu çalıştırması gerektiğini belirten Ardoino, merkezi veri sağlayıcıların bu ve benzeri problemleri ileride de yaşatabileceğinin altını çizdi. Açıklamalarından sorunun sebebi olarak görülen Infura’ya atıfta bulunan Ardoino, Bitfinex’in kendi “nod”u olduğunu, bu sebeple de sorundan etkilenmediklerini açıkladı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler