Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51741.22
1.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3068.93
3.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
2.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.3
1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Son Dakika: Ledger’ın Veritabanı Sızdırıldı!

Ledger kullanıcılarının dikkatine!

Clock
Paylaş
Son Dakika: Ledger’ın Veritabanı Sızdırıldı!

Elde ettiğimiz bir son dakika haberine göre, donanım cüzdanı sağlayıcısı Ledger’ın veritabanı sızdırıldı ve ücretsiz olarak indirilebiliyor!

Bildiğiniz gibi Ledger, Haziran ayı sonlarında veritabanın sızıntı kurbanı olduğunu açıklamıştı ve yaklaşık 1 milyon e-posta adresinin tehlikede olduğunu söylemişti.

Binance BannerBinance Banner

Fransız donanım şirketi daha sonralarda yaptığı açıklamada, müşterilerinin iletişim ve sipariş bilgilerinin de açığa çıktığını açıklamıştı.

Yaşanan en talihsiz olay ise, Ledger’ın hata bulma ödül programına katılan bu kişi, güvenlik açığını 14 Temmuz tarihinde bildirmişti. Ledger, sorunu gidermişti fakat 25 Haziran’da yetkisiz bir kullanıcının bu açığı kötüye kullandığını fark etmemişti.

Edindiğimiz son dakika haberinde, bir Twitter kullanıcısı, Ledger’ı hackleyen kişinin, bütün veritabanını herkese açık olarak bir forumda indirmeye sunduğunu iddia etti.

Forum mesajında, Haziran ayında yaşanan sızıntının bilgilerini indirmeye sunduğunu iddia eden kimliği belirsiz kişi, bu bilgilerin ilk zamanlarda 5 BTC karşılığında satıldığını söyledi.

Sızıntıların içeriğini, 1.075.382 e-posta adresi ve 272.853 kullanıcının bilgilerinin tamamı olarak açıklayan kullanıcı, forum üyelerine ücretsiz bir şekilde bu bilgileri sundu.

Yaşanan veri ihlali için ciddi anlamda pişman olduğunu belirten firma, Orange Cyberdefence ile bir ortaklık kurduğunu belirtmişti.

Bakalım yaşanan son sızıntıdan sonra, MicroStrategy ile ortaklık kurmak isteyen Ledger’ın akıbeti ne olacak?

Daha fazla Son Dakika haberleri için: Son Dakika Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar