Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66619.09
1.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3427.99
0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.29
-1.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $585.1
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sony, Japonya’da Kripto Borsası Başlatmaya Hazırlanıyor

Clock
Paylaş
Sony, Japonya’da Kripto Borsası Başlatmaya Hazırlanıyor

Sony Group’un bir yan kuruluşu, Ağustos ayında satın aldığı yerel kripto para borsası Amber Japan’ı yeniden markalandırıyor. Sony’nin diğer Web3 girişimleri arasında kendi halka açık blokchain ağını oluşturmak da yer alıyor.

Sony Group, Amber Japan’ı satın alarak resmi olarak kripto borsası alanına giriş yaptı

Sony, yerel ticaret platformu WhaleFin’i yenileyerek bir kripto para borsası yan kuruluşu başlatmaya hazırlanıyor. WhaleFin, S.BLOX Co. olarak yeniden adlandırdı. Böylelikle bu yeni isimle Sony Group’un diğer iş birimleri ile iş birliği yaparak kripto ticaret hizmetlerine ek değer katmayı planlıyor. Yenileme ayrıca kullanıcı arayüzünün yeniden tasarlanmasını ve kullanımı daha kolay olacak yeni bir mobil uygulamayı da içeriyor. Ancak S.BLOX kripto borsasının kesin lansman tarihi henüz açıklanmadı.

728×90 muhabbit - Sony, Japonya'da Kripto Borsası Başlatmaya Hazırlanıyor300x250 muhabbit - Sony, Japonya'da Kripto Borsası Başlatmaya Hazırlanıyor

Kripto ticaret platformu başlangıçta Japon kripto borsası DeCurret idi. 2022 yılında ise Singapur’un Amber Group’un Japon yan kuruluşu tarafından satın alınmıştı. Ağustos 2023’te ise Sony’nin tamamına sahip olduğu yan kuruluşu Quetta Web Co. platformu satın aldı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar