Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69581.21
-1.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3748.92
2.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.69
1.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $617.8
3.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sosyal Medya Platformu WeChat, Kripto Para ve NFT İle İlgili Hesapları Yasaklıyor!

WeChat, kripto para ve NFT’ler ile ilgili hizmetlere erişim sağlayan hesapları yasaklamak için politikalarını güncelledi.

Clock
Paylaş
Sosyal Medya Platformu WeChat, Kripto Para ve NFT İle İlgili Hesapları Yasaklıyor!

Çin’deki en büyük sosyal medya platformu olan WeChat, kripto para ve NFT’ler ile ilgili hizmetlere erişim sağlayan hesapları yasaklamak için politikalarını güncelledi.

Yeni yönergelere göre, kripto para ve NFT’lerin ihracı, ticareti ve finansmanıyla ilgili hesaplar ya kısıtlanacak ya da yasaklanacak ve “yasa dışı iş” kategorisine girecek.

728×90 muhabbit - Sosyal Medya Platformu WeChat, Kripto Para ve NFT İle İlgili Hesapları Yasaklıyor!300x250 muhabbit - Sosyal Medya Platformu WeChat, Kripto Para ve NFT İle İlgili Hesapları Yasaklıyor!

Politika ayrıca ikincil NFT ticaretini de kapsayacak. Şirket ayrıca dijital tahsilatların ikincil işlemiyle ilgili hizmet veya içerik sağlayan hesapların da bu madde uyarınca ele alınacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Haber kısa süre önce Hong Kong merkezli kripto para haber muhabiri Wu Blockchain (Colin Wu) tarafından ortaya atıldı. Wu Blockchain WeChat’in Çin’de 1,1 milyardan fazla günlük kullanıcısı olduğu göz önüne alındığında eylemin önemine dikkat çekilmesi gerektiğini belirtti.

Yeni politikalar bazı cezaları da beraberinde getiriyor. Örneğin ihlaller tespit edildiğinde, ihlallerin ciddiyetine göre, WeChat, bu resmi hesapların kısa bir süre içinde düzeltilmesini isteyecek. Ayrıca hesabın bazı işlevlerini, ilgili düzenlemeler yapılana kadar kadar kısıtlayacak.

Bilindiği üzere Çin hükümeti, geçtiğimiz mayıs ve eylül ayları arasında yerel kripto para sektörüne aşamalı bir yasak getirdi. Bununla birlikte, WeChat’teki en son politika güncellemesinin zamanlaması göz önüne alındığında, platformun o zamandan beri bazı kripto para etkinliklerinin fark edilmemesine izin verdiği söylenebilir.

Ancak, ülkede bazı varlıklar resmi para birimi ile satın alınabileceğinden, NFT’lerle ilgili olarak hâlâ düzenleyici bir gri alan bulunuyor. Şirketler ve platformlar, teknolojinin finansallaştırılmasıyla ilgili olası uyum sorunlarından kaçınmak için genellikle ikincil ticareti yasaklıyor.

Düzenleyici Kurallar Teknolojiyi Etkiliyor

WeChat ve Ant gruba ait WhaleTalk gibi popüler platformlar, düzenleyici netlik eksikliği ve Pekin’den gelen baskılar nedeniyle NFT platformlarını ağlarından kaldırmaya veya kısıtlamaya başladıkları bildirildikten sonra 2022 Mart ayından bu yana teknolojiden uzaklaştılar.

Buna rağmen, kısa süre önce yerel basında çıkan bir haber, Çin’deki dijital platformlarının sayısının Şubat 2022’den bu yana beş kat artarak 500’ün üzerine çıktığını gösteriyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar