Muhabbit

Square Artık Goldman Sachs’tan Daha Değerli!

square bitcoin

Square, Cash App’in üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. Yapılan açıklamaya göre üçüncü çeyrekte Cash App üzerinde 1.63 Milyar $ değerinde Bitcoin satıldı.

Rakam ise oldukça ilgi çekici. Üçüncü çeyrekte yapılan satış miktarı önceki çeyreklerde yapılan satış miktarının toplamının yüzde 90’ını oluşturuyor. Bu çeyrekte yoğun bir Bitcoin alımı gerçekleşmiş görünüyor.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

Cash App uygulaması üzerinden gerçekleşen satışlardaki artış, iş modelinin doğruluğu ve gelişimi hakkında fikir veriyor.

Müşteri başına düşen hacim artıyor.

Cash App

Bildiğiniz üzere Square geçtiğimiz haftalarda 50 Milyon $’lık Bitcoin yatırımı yaptığını duyurmuştu.Yaptıkları yatırımı uzun dönem korumayı hedeflediğini belirten Square yönetimi, yaptıkları yatırımda şimdiden kar elde etmeye başlamış görünüyor. Yayınlanan raporda Cash App yetkilileri şunları söyledi:

Kripto paralar bir ekonomik araçtır ve şirketlerin küresel para sistemine dahil olmasının alternatif yoludur.

Cash app

Goldman Sachs’tan Daha Değerli

2018’in ikinci çeyreğinden beri Cash App üzerinden Bitcoin satışı gerçekleştiren Square, aşağıdaki grafikte de görüleceği üzere Goldman Sachs’tan daha değerli hale geldi.

Square VS Goldman Sachs/ Morgan Stanley/ Citi/ Wells Fargo

2018 yılından beri Cash App toplamda 3.4 Milyon $’lık Bitcoin sattığını açıkladı. Üçüncü çeyrekte brüt karı 794 Milyon $ olan Square hızla büyümeye devam ediyor. Bu karın 385 Milyon $’lık kısmı ise Cash App tarafından oluşturulmuş durumda.

Square tarafındaki ivmelenmeyi nasıl yorumlarsınız?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version