Muhabbit

Square Hisse Senetleri BTC ile Yükseliyor!

Square’in hamlesi, PayPal’ı harekete geçirmiş olabilir.

Square

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan bir mobil ödeme şirketi olan Square, geçtiğimiz günlerde 4.709 BTC satın aldığını duyurmuştu. Bu rakam, firmanın toplam rezerv varlıklarının %1’ine karşılık gelmekte.

Duyuru, Bitcoin (BTC) topluluğunda büyük bir heyecana yol açtı, çünkü Square, Cash Uygulamasında Bitcoin ödemeleri özelliğine sahip. Finans şirketi, Bitcoin’e bu yıl korunma fonu olarak yatırım yapan artan sayıda firmaya katılırken, haberlerin ardından Square’in hisse senetleri piyasada yükseliş gösterdi.

BTC öncüleri, PayPal’ın Square’in yaptığı hamleyi yaparak BTC trenine atlamasının an meselesi olduğunu söylüyor. PayPal, doğal olarak Square’in bir rakibi olduğu için, bu hamleyi yapması çok normal olacaktır. Haziran ayında, dijital ödeme şirketinin 305 milyon kullanıcısı için kripto alım satım hizmetlerini sunmayı düşündüğü konuşulmaktaydı.

“Neden Bitcoin Almalıyız” isimli kitabın yazarı Andy Edstrom, PayPal’ın 2016 yönetim kurulu üyelerinden biri olan Wences Casares’in artık ödeme şirketi yöneticilerinin bir parçası olmadığını söyleyerek bunun altında yatan nedene işaret etti.

Bu durumun, PayPal’ın yakında Bitcoin ile bir hamle yapacağının göstergesi olduğunu, çünkü Wences’in ödeme devi ile bir çıkar çatışması içinde olduğun, bunun sebebi olarak ise Wences’in Xapo’nun sahibi olması dedi.

Edstrom konu hakkında şunları söyledi:

Square hisse senedi, PayPal hisselerine göre çok daha iyi performans gösteriyor. Square’in Bitcoin’i var ama PayPal’ın yok. Wences, PayPal’dan ayrılmış gibi görünüyor. Yoksa PayPal, Bitcoin hizmeti mi sunacak?

Estrom’un düşünceleri, uzun süredir bir Bitcoin balinası olarak bilinen Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz tarafından desteklenmekte. CEO, Estrom’un düşüncelerin bir tweet’inde destekledi ve şunları söyledi:

2020 yılı içinde Bitcoin için en büyük haber geliyor. 2020 Bitcoin açısından iyi bir sene oldu.

Bitcoin’in 2020 Yılı

Bitcoin bu yıl önemli kazanımlar elde etti. Koronavirüs salgınını ortasında, ana akım kripto para birimi, esas olarak ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu %2 hedefinin üzerine çıkarma planları ve teşvik paketleri sunmak için toplu para basımının bir sonucu olarak ABD dolarının değer kaybetmesi nedeniyle piyasada kayda değer kazançlar kaydetti.

ABD dolarının değer kaybetmesi ile yatırımcılar Bitcoin’e akın etti ve varlığı bir korunma fonu olarak görmeye başladı.

Son Yazılar

Exit mobile version