Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67962.01
-3.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3793.04
0.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.93
-5.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.7
-4.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sri Lanka Hükümeti Blockchain Teknolojisi ile İlgileniyor!

Sri Lanka ekonomisini ulusal politika çerçevesi altında modernize etmek amaçlanıyor.

Clock
Paylaş
Sri Lanka Hükümeti Blockchain Teknolojisi ile İlgileniyor!

Sri Lanka Kabinesi, diğer ülkelerdeki dijital bankacılık, blockchain ve kripto para madenciliğini yöneten kural ve yönetmeliklerin haricinde, kara para aklamayı, terörizm finansmanını ve bu teknolojilerle ilgili diğer suç faaliyetlerini önleme yöntemlerini inceleyecek bir komitenin kurulmasına onay verdi. Elde ettiğimiz bilgilere göre kurum, KYC süreçlerini de sıkı bir şekilde takip edecek.

728×90 muhabbit - Sri Lanka Hükümeti Blockchain Teknolojisi ile İlgileniyor!300x250 muhabbit - Sri Lanka Hükümeti Blockchain Teknolojisi ile İlgileniyor!

İlginizi çekebilir: KYC Nedir?

Beş üyesi olan komite, Dubai, Malezya, Filipinler, Singapur ve AB gibi ülkelerde yapılan kripto paralar ile ilgili düzenleyici yenilikleri ve yaklaşımları inceleyecek.

Namal Rajapaksa tarafından önerilen komitede şu üyeler bulunuyor: Kalkınma Koordinasyon ve İzleme Bakanı, Spor ve Gençlik Bakanı ve Sri Lanka Dijital Teknoloji ve Kurumsal Gelişim Bakanı.

Sri Lanka Hükümeti Alternatif Yatırımcıların Peşinde

Hükümet Bilgi Departmanından Perşembe günü gelen bir basın açıklamasına göre bu gelişme, “Sri Lanka ekonomisini ulusal politika çerçevesi altında modernize etmek için yapılıyor.” Bunun yanı sıra Sri Lanka, bu teknolojilere yeşil ışık yakarak yabancı yatırımcıları ülkesine çekmek istiyor.

Hükümet Bilgi Departmanı ayrıca şu şekilde bir açıklama yaptı:

Bölgedeki küresel ortaklarla aynı seviyede ticari gelişim sağlarken, dijital bankacılık, blockchain ve kripto para madenciliği gibi yeni nesil gereklilikler belirlendi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar