Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66592
-0.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3437.43
-1.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.46
1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $589.1
-1.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Stablecoin Rekabeti Hızlanıyor: Circle, 1 Milyar Dolarlık Nakit Rezervine Güveniyor

Clock
Paylaş
Stablecoin Rekabeti Hızlanıyor: Circle, 1 Milyar Dolarlık Nakit Rezervine Güveniyor

Stablecoin piyasası giderek artan rekabet ve pazar payındaki düşüşle karşı karşıya gelirken; Circle, stratejik olarak 1 milyar dolarlık büyük nakit rezervine güveniyor.

Circle CEO’su Jeremy Allaire’e göre, şirket rakip stablecoin’lerden ve azalan pazar payından kaynaklanan sorunları aşmak için hazırlıklı durumda.

728×90 muhabbit - Stablecoin Rekabeti Hızlanıyor: Circle, 1 Milyar Dolarlık Nakit Rezervine Güveniyor300x250 muhabbit - Stablecoin Rekabeti Hızlanıyor: Circle, 1 Milyar Dolarlık Nakit Rezervine Güveniyor

2023 yılında Circle’ın toplam stablecoin arzı sürekli olarak azaldı. Ağustos ayı itibarıyla USDC, yaklaşık 24 milyar dolar seviyesinde kaldı. Bu durum ocak ayındaki 42 milyar dolarlık arzı ile kıyaslandığında yaklaşık %43’lük bir düşüş olduğu anlamına geliyor.

Binance’in BUSD’e odaklanması, USDC arzını etkiledi

CEO Allaire; USDC arzındaki bu düşüşü, 2022 Eylül ayında Binance’in kendi BUSD stablecoin’ine odaklanma kararına bağladı.

Buna karşılık Tether’ın USDT stablecoin arzı 2023 yılında %18 artarak toplamda 84 milyar dolara ulaştı. Ayrıca PayPal gibi yeni stablecoin’ler de sahneye girdi. Allaire, son durumu şu sözlerle yorumladı.

“Sadece internet ödeme şirketlerinin değil, aynı zamanda çeşitli finansal hizmet sağlayıcılarının ve diğer kurumların da bu alana daha fazla katılmasını bekliyoruz. Bu yeni rekabetin ortaya çıkması oldukça cesaret verici olacak ve muhtemelen daha fazla şirketi bu alana yönlendirecek”

Jeremy Allaire

İlginizi çekebilir: PayPal, Stablecoin Çıkardı!

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar