Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67662.38
1.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3120.48
1.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.72
2.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.7
0.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Stablecoinler Kripto Bloodbath’den Pazar Payı Kazandı

stabilcoinlerde piyasa değeri sıralamasında yükselişten dolayı pazar hareketliliği görüldü.

Clock
Paylaş
Stablecoinler  Kripto Bloodbath’den Pazar Payı Kazandı
P4 - Stablecoinler  Kripto Bloodbath’den Pazar Payı Kazandı

Kripto para birimlerinin çoğunda geçtiğimiz ay değer düştüğü görülürken, stabilcoinlerde piyasa değeri sıralamasında yükselişten dolayı pazar hareketliliği görüldü.

728×90 muhabbit - Stablecoinler  Kripto Bloodbath’den Pazar Payı Kazandı300x250 muhabbit - Stablecoinler  Kripto Bloodbath’den Pazar Payı Kazandı

Basında yer alan haberlere göre, altı stabilcoin adını büyük harflerle ilk 50 kripto varlık arasında yazdırdı.

USDT 4. Sırada

P1 - Stablecoinler  Kripto Bloodbath’den Pazar Payı Kazandı

En büyük stabilcoitan olan Tether (USDT) şu anda 4.66 milyar dolarlık piyasa değeriyle dördüncü en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor. Toplam USDT piyasa değerinin dört hafta içinde sadece% 0,5 oranında büyümesine rağmen, Tether sermayeleştirme ile 15 Şubat’taki yedincilikten bu yana yükselişe geçti.

USDT’nin alınıp satıldığı varlıkların düşme fiyatları nedeniyle, Tether hacmi aynı dönemde% 20’den 48 milyar dolardan 60 milyar dolara düştü.

USDC 30. Sıradan 17.’liğe

P3 - Stablecoinler  Kripto Bloodbath’den Pazar Payı Kazandı

Geçtiğimiz ay 430 $ ‘lık piyasa değeriyle 30. sırada yer alan Circle’ın USD Coin’i (USDC) sanal para birimi bugün 601.5 milyon $’ lık bir piyasa değeriyle 17. sıraya yükselerek önemli adımlar attı.

Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, USDC’nin geçtiğimiz ay% 40 kapitalizasyon kazancını kutlamak için 14 Mart’ta Twitter’dan :

“USDC geçtiğimiz günlerde piyasa talebinde artış göstererek dolaşımda 568 milyon dolarlık yeni ATH’ye ulaştı. Kripto makro piyasasında “güvenliğe yöneliş” i görmek büyüleyici, aynı zamanda piyasalar için yüksek kaliteli USD likiditesi talep ediyor. Piyasaları bu kadar ezilmiş görmek hiç de hoş olmasa da, bu tamamen yeni, dijital blockchain tabanlı parasal altyapının işe yaradığını görmek hala ümit verici”

Tether’de olduğu gibi, 24 saatlik USDC hacmi dört hafta önce 936.5 milyon $ ‘dan bugün 757 milyon $’ a (kabaca% 20 düştü).

PAXOS 42. Sıradan 27. Sıraya

P2 - Stablecoinler  Kripto Bloodbath’den Pazar Payı Kazandı

Üçüncü en büyük stabilcoin, Paxos Standard (PAX), dört hafta boyunca piyasa kapısında yaklaşık% 5’lik bir kazanç elde etti ve 208 milyon dolardan 218 milyon dolar PAX Hazinesi’nden 7.6 milyon jetonluk bir enjeksiyonla desteklendi.

Sıralamadaki görece küçük artışa rağmen, PAX 42. sıradan şu anda 27. en büyük kripto varlık sıralamasına yükseldi.

PAX, Şubat ayından bu yana ticaret aktivitesinde bir artış gören birkaç istikrarlı madenden biridir ve 24 saatlik hacim% 80 artışla 382 milyon $ ‘dan 684 milyon $’ a yükseldi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar