Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65184.12
0.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3570.71
0.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.23
1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.5
1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Standard Chartered Avrupalı Yatırımcılar İçin Kripto para Platformu Başlatacak!

Banka, yeni girişim için kripto para borsası OSL’nin ana şirketi BC Group ile ortaklık kurdu.

Clock
Paylaş
Standard Chartered Avrupalı Yatırımcılar İçin Kripto para Platformu Başlatacak!

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered, İngiltere ve Avrupa’daki ​​​​kurumsal yatırımcılar için kripto para ticaret platformu başlatmayı düşündüğünü açıkladı.

Bu kapsamda, Standard Chartered’ın yenilik ve girişim birimi olan SC Ventures, Hong Kong tarafından düzenlenen kripto para borsası OSL’nin ana şirketi olan BC Group ile ortaklık kurdu.

728×90 muhabbit - Standard Chartered Avrupalı Yatırımcılar İçin Kripto para Platformu Başlatacak!300x250 muhabbit - Standard Chartered Avrupalı Yatırımcılar İçin Kripto para Platformu Başlatacak!

Yapılan bu ortaklık ile SC Ventures ve BC Group, kurumsal yatırımcıları birbirine bağlamak ve Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimlerinde ticaret yapmalarına izin vermek için birlikte çalışacak. İki şirketin ortak girişiminin, düzenleyici onaylara tabi olarak 2021’in dördüncü çeyreğinde başlatılması hedefleniyor.

Yeni girişimin yöneticileri de belli oldu. Böylece BC Group’un baş bilgi sorumlusu Usman Ahmad, yeni kuruluşun CEO’su olarak görev yapacak. Standard Chartered’ın yönetici direktörü ve piyasa yapısı başkanı Nick Philpott ise ortak girişimin COO’su olarak görev yapacak.

SC Ventures başkanı Alex Manson, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Dijital varlıkların burada kalacağına ve kurumsal piyasa tarafından oldukça alakalı bir varlık sınıfı olarak benimseneceğine dair güçlü bir inancımız var.”

Bunun yanında SC Ventures’ın kurumsal bir kripto para saklama hizmeti olan Zodia Custody’yi de yakın zamanda başlatma planı da bulunuyor. Dev banka bu girişim için, geçtiğimiz yılın Aralık ayında Northern Trust ile ortaklık kurmuştu.

SC Ventures’in blockchain alanında yaptığı girişimler ile faaliyet alanlarını genişlettiği biliniyor. İsviçre blok zinciri şirketi Metaco’nun da bir yatırımcısı olan bankanın, sınır ötesi fon transferlerinin blok zinciri ile birlikte çalışabilirliğini keşfetmek için Tayland Bankası ve Hong Kong Para Otoritesi ile işbirliği yaptığı bilinmektedir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar