Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66722.91
0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3257.6
2.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.59
1.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.8
-0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

SushiSwap Kurucusu Projeyi FTX CEO’suna Devretti!

11 $ seviyelerinde bulunan Sushi Token’ın 1 $ seviyelerine kadar düşmesi ile birlikte DeFi komünitesi tarafından eleştiri yağmuruna tutulan, hatta neredeyse linç edilen Nomi, satışın ardından projeden çekilince SushiSwap’ın “scam” olduğu iddia edilmişti.

Clock
Paylaş
SushiSwap Kurucusu Projeyi FTX CEO’suna Devretti!

SushiSwap’ın anonim kurucusu Chef Nomi, merkezsiz borsa projesinin kontrolünü FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’da devrediyor.

728×90 muhabbit - SushiSwap Kurucusu Projeyi FTX CEO'suna Devretti!300x250 muhabbit - SushiSwap Kurucusu Projeyi FTX CEO'suna Devretti!

Devir işlemi ise Nomi’nin önemli bir miktar Sushi Token’ı satması sonucu fiyatta yaşanan inanılmaz düşüşün ardından gündeme gelmişti. 11 $ seviyelerinde bulunan Sushi Token’ın 1 $ seviyelerine kadar düşmesi ile birlikte DeFi komünitesi tarafından eleştiri yağmuruna tutulan, hatta neredeyse linç edilen Nomi, satışın ardından projeden çekilince SushiSwap’ın “scam” olduğu iddia edilmişti.

Aralarında geçen konuşma sonucu SushiSwap’ın “Admin Key”ini Bankman-Fried’a devretmeyi kabul eden Nomi, SushiSwap’ın kendisinin projeden ayrılmasının ardından daha iyi yerlere gelmesini umut ettiğini belirtti.

Yaptığı satış ile birlikte herhangi bir zarar verme amacı bulunmadığının altını çizen SushiSwap kurucusu, verdiği kararın diğer kişilerin beklentisini karşılamamasından dolayı üzgün olduğunu da sözlerine ekledi.

Bankman’a Devretti

Kontratı devralan Bankman-Fried ise “multisig” bir anahtar ile kontratın kontrolünü paylaşmak istediğini belirtti. Konu ile ilgili Bankman’a birçok talep gelirken kontrat anahtarının kimlerle paylaşılacağı halen net değil.

Halen anonimliğini koruyan SushiSwap Kurucusu Nomi hakkında dün ortaya atılan iddialar ise oldukça ilgi çekici idi. Kontratın “ip” adresinin Band Protocol ile birebir aynı olması üzerine ortaya atılan ciddi iddialar Nomi’nin Band Protocol CTO’su Sorawit Suriyakarn olduğunu belirtiyordu.

Sushi Yükselecek Mi

1$ seviyelerine kadar düşüş gösteren Sushi Token, Bankman-Fried’ın dahil olmasıyla ile birlikte 1 gün içerisinde neredeyse 3 kat artmayı başarmış durumda. 3.5 $ seviyelerine kadar yükelmeyi başaran Sushi, an itibarıyla 2.80 $ seviyelerinden işlem görmekte. FTX CEO’su tarafından devralınmasının ardından önemli bir yükseliş yaşayan Sushi, yapılacak yeni duyurular ve atılacak okası yeni adımlar ile yükselişine devam edebilir.

Siz Sushi’de yükselişin devam edeceğini düşünüyor musunuz?

SushiSwap ve Sushi Token ile ilgili daha çok veriye ulaşmak isterseniz sizler için özel olarak derlediğimiz “SushiSwap ve Sushi Token Nedir?” makalemize göz atabilirsiniz.

Diğer Altcoin Haberleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar