BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

SushiSwap Kurucusu Projeyi FTX CEO’suna Devretti! SushiSwap Yükselecek Mi?

11 $ seviyelerinde bulunan Sushi Token’ın 1 $ seviyelerine kadar düşmesi ile birlikte DeFi komünitesi tarafından eleştiri yağmuruna tutulan, hatta neredeyse linç edilen Nomi, satışın ardından projeden çekilince SushiSwap’ın “scam” olduğu iddia edilmişti.

Yayın:

-

sushiswap ftx

SushiSwap’ın anonim kurucusu Chef Nomi, merkezsiz borsa projesinin kontrolünü FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’da devrediyor.

Devir işlemi ise Nomi’nin önemli bir miktar Sushi Token’ı satması sonucu fiyatta yaşanan inanılmaz düşüşün ardından gündeme gelmişti. 11 $ seviyelerinde bulunan Sushi Token’ın 1 $ seviyelerine kadar düşmesi ile birlikte DeFi komünitesi tarafından eleştiri yağmuruna tutulan, hatta neredeyse linç edilen Nomi, satışın ardından projeden çekilince SushiSwap’ın “scam” olduğu iddia edilmişti.

Aralarında geçen konuşma sonucu SushiSwap’ın “Admin Key”ini Bankman-Fried’a devretmeyi kabul eden Nomi, SushiSwap’ın kendisinin projeden ayrılmasının ardından daha iyi yerlere gelmesini umut ettiğini belirtti.

Yaptığı satış ile birlikte herhangi bir zarar verme amacı bulunmadığının altını çizen SushiSwap kurucusu, verdiği kararın diğer kişilerin beklentisini karşılamamasından dolayı üzgün olduğunu da sözlerine ekledi.

Bankman’a Devretti

Kontratı devralan Bankman-Fried ise “multisig” bir anahtar ile kontratın kontrolünü paylaşmak istediğini belirtti. Konu ile ilgili Bankman’a birçok talep gelirken kontrat anahtarının kimlerle paylaşılacağı halen net değil.

Halen anonimliğini koruyan SushiSwap Kurucusu Nomi hakkında dün ortaya atılan iddialar ise oldukça ilgi çekici idi. Kontratın “ip” adresinin Band Protocol ile birebir aynı olması üzerine ortaya atılan ciddi iddialar Nomi’nin Band Protocol CTO’su Sorawit Suriyakarn olduğunu belirtiyordu.

Sushi Yükselecek Mi

1$ seviyelerine kadar düşüş gösteren Sushi Token, Bankman-Fried’ın dahil olmasıyla ile birlikte 1 gün içerisinde neredeyse 3 kat artmayı başarmış durumda. 3.5 $ seviyelerine kadar yükelmeyi başaran Sushi, an itibarıyla 2.80 $ seviyelerinden işlem görmekte. FTX CEO’su tarafından devralınmasının ardından önemli bir yükseliş yaşayan Sushi, yapılacak yeni duyurular ve atılacak okası yeni adımlar ile yükselişine devam edebilir.

Siz Sushi’de yükselişin devam edeceğini düşünüyor musunuz?

SushiSwap ve Sushi Token ile ilgili daha çok veriye ulaşmak isterseniz sizler için özel olarak derlediğimiz “SushiSwap ve Sushi Token Nedir?” makalemize göz atabilirsiniz.

Diğer Altcoin Haberleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Litecoin Fiyat Analizi 5.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (5.12.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 5: Litecoin (LTC)

Bugün sizler için Litecoin fiyat analizi hazırlamaya karar verdim. Litecoin de kripto piyasasının en eski ve köklü coinlerinden biri. Kriptoya adım atmış herkesin en az bir kere Litecoin alıp-sattığını tahmin ediyorum.

Litecoin LTC fiyat grafiği 5.12.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Litecoin için orta vadedeki görünümü ve destek/direnç seviyelerini önceden sıkça paylaştığım için yeniden değinmeyeceğim. Bugün daha kısa vadede inceleyeceğiz.

92 dolar bandındaki dirençten tekrar ret yedikten sonra fiyat bir alt bant olan 78 dolar bölgesindeki desteğe kadar geldi. Şu an buradan tepki almış durumda. Burada bir yapı oluştuğunu görmekteyiz. Dikkat ettiyseniz kırmızı ile bir trend çizgisi çektiğimi görmüşsünüzdür. Burada bir ters omuz baş omuz (TOBO) formasyonu var gibi görünmekte. Ancak fibonacci ölçülerine baktığımda değerler sınıra gelse de tam olarak TOBO formasyonuna uygun değil. Ancak değerler uygun olmadığından burayı es geçecek değiliz. Burayı bir düşüş trendi olarak alıp bu şekilde de trade edebiliriz.

Şu an benim aklımdaki strateji şu, kırmızı trend kırılmasıyla grafikte belirttiğim hedefleri beklemek. Stop noktası olarak trend kırılımından önceki dip noktası alınabilir.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Coinzo XRP Spark Dağıtımını Destekliyor!

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

Yayın:

-

coinzo

Kripto para borsası Coinzo, XRP tutan kullanıcılara yapılacak olan Spark Token dağıtımı destekleyeceğini duyurdu.

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

12 Aralık’ta alınacak cüzdan görüntüleri ile birlikte dağıtımı gerçekleştirilecek Spark Token, kripto para topluluğunda büyük ilgili ile karşılanmış durumda. Bu noktada XRP fiyatında da büyük bir artış yaşanırken, birçok borsa XRP dağıtımını destekleyeceğini açıklamıştı.

Coinzo da dağıtımı destekleyecek olduğunu duyurarak XRP yatırımcılarına güzel haberi vermiş bulunuyor. Coinzo dağıtım ile ilgili henüz tam detay paylaşmış değil. Önümüzdeki günlerde dağıtım ile ilgili detayları tam anlamıyla açıklayacağını belirten Coinzo ekibi, “takipte kalın” mesajı veriyor.

Siz Spark Token dağıtımından faydalanacak mısınız?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

XRP haberleri için: XRP Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.