Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68712.06
1.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3870.7
0.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.18
1.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.7
0.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland Maliye Bakanı: Kripto Paralar Çılgınlık Haline Geldi!

Bakan, kripto paralar konusunda uyarılarda bulundu.

Clock
Paylaş
Tayland Maliye Bakanı: Kripto Paralar Çılgınlık Haline Geldi!

Gelişen kripto para birimi ticaret pazarı Tayland hükümet yetkilileri için bazı endişelere neden oluyor.

11 Şubat tarihinde yayımlanan bir habere göre ülkenin Maliye Bakanı Arkhom Termpittayapaisith, devam eden kripto para taleplerinin çılgınlık haline geldiğini ve Tayland’ın sermaye piyasası için korkunç etkileri olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

728×90 muhabbit - Tayland Maliye Bakanı: Kripto Paralar Çılgınlık Haline Geldi!300x250 muhabbit - Tayland Maliye Bakanı: Kripto Paralar Çılgınlık Haline Geldi!

Sermaye piyasası konferansında konuşma yapan Bakan Termpittayapaisith, Tayland’ın düzenlenmiş borsalarında kripto para hacminin Ocak ayında 2.17 milyar $’a ulaştığını gören ticaret faaliyetindeki muazzam artışa vurgu yaptı. Bu miktar Aralık 2020’de 630 milyon dolar civarında yer alıyordu.  

Maliye bakanı, perakende yatırımcılara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunarak şu açıklamayı yaptı:

“Kripto para birimlerinin muazzam riskleri var. Risk bilinci, bu yatırımcıların bu varlıklar üzerinde aşırı spekülasyondan kaçınmalarına yardımcı olacaktır.”

Termpittayapaisith’in yorumları, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu genel sekreteri Ruenvadee Suwanmongkol tarafından yakın zaman önce yayınlanan benzer uyarıları destekliyor. Suwanmongkol yaptığı açıklama ile perakende yatırımcılara düzenlenmemiş pazarlardan kaçınmaları konusunda tavsiyelerde bulunmuştu.

Bilindiği üzere Tayland’da kripto para ticareti, kripto para birimi değişim platformlarındaki faaliyetler üzerinde sıkı bir gözetim sağlayan devlet kurumlarıyla oldukça problemli bir meseledir. Hatırlarsanız Ocak ayında Taylandlı düzenleyiciler, platformun maruz kaldığı bir dizi uzun kesintiden sonra ülkenin en büyük kripto borsası Bitkub’un kapatılmasına karar vermişti. Sonrasında Bitkub, revize edilmiş iyileştirme planlarını ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na göndermesinden birkaç gün sonra hizmetlerine devam etmeye başlamıştı.

Tüm bunların yanında, kripto paralara tedbirli yaklaşan düzenleyici kurumlar olsa da ülkenin merkez bankasının kendi egemen dijital para birimi üzerinde çalışmalar yaptığı da biliniyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar