Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68004.01
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3753.81
-1.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.75
-0.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.8
-0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayvan Hükümeti, Kripto Para Düzenlemelerinde Yeni Bir Adım Atıyor!

Kripto para alanında yapılacak düzenleme çalışmalarının bir an önce başlayacağı belirtildi.

Clock
Paylaş
Tayvan Hükümeti, Kripto Para Düzenlemelerinde Yeni Bir Adım Atıyor!

Tayvan hükümet yetkilileri, Tayvan Mali Denetleme Komisyonunun (FSC), ülkedeki tüm kripto para faaliyetleri ile ilgili ana düzenleyici olarak çalışacağını belirtti.

Yerel haber ajansı United Daily News tarafından yayımlanan haberde, FSC başkanı Huang Tien-mu’nun, Tayvan’daki kripto para sektörünün üzerinde denetim yetkisini üstleneceklerini doğruladığına yer verildi.

728×90 muhabbit - Tayvan Hükümeti, Kripto Para Düzenlemelerinde Yeni Bir Adım Atıyor!300x250 muhabbit - Tayvan Hükümeti, Kripto Para Düzenlemelerinde Yeni Bir Adım Atıyor!

Kısa süre önce Tayvan parlamentosunda açıklama yapan Huang, denetim kapsamının, müşteri varlıkları ve platform varlıkları üzerinde olacağını belirtti. Huang ayrıca, düzenleyici çerçevenin geniş bir alanı kapsayacağını dile getirdi. Buna göre, müşteri varlıkları, şirket fonlarından ayrılacak ve yatırımcı koruma uygulamaları da dahil olmak üzere önemli kural ve politikalar geliştirilecek.

Kripto para alanında düzenleme çalışmalarının bir an önce başlayacağını belirten yetkili, NFT’ler gibi sektörle ilgili diğer varlıkların, FSC’nin denetimi altına girmeyebileceğini açıkladı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Düzenleyici Çerçeve Üzerine Çalışılıyor

Düzenleme çalışmaları ile ilgili bir rapor yayımlayan Tayvan Merkez Haber Ajansı, düzenlemelere ait yasal çerçevenin, Tayvanlı milletvekilleri tarafından kısa süre içinde onaylanmasının beklendiğini belirtti.

kripto paralar 1200x600 - Tayvan Hükümeti, Kripto Para Düzenlemelerinde Yeni Bir Adım Atıyor!

Bilindiği üzere Tayvan ve Çin arasından devam eden bir gerilim söz konusu. Çin hükümeti, Tayvan’ı kendi kontrolü altına almak ve ülkeyi kendine ait bir eyalet olarak kabul ettirmek istiyor. Çin’in kripto paralara olan yasakları ve katı duruşu da göz önüne alındığında, Tayvan tarafından atılan bu adımların nasıl sonuçlanacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar