Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51511.01
0.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3041.67
2.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.82
1.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.4
1.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Teknoloji Devi Intel’in Madencilik Donanımı, Bitcoin Madencilik Firmalarının Radarına Girdi!

Intel’in yeni donanımı ilgi görmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Teknoloji Devi Intel’in Madencilik Donanımı, Bitcoin Madencilik Firmalarının Radarına Girdi!

Bitcoin madencilik firması Hive Blockchain, Intel’in yeni ASIC çipini satın almayı planladığını duyurdu. 

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, orijinal tasarım üreticisi (ODM) ile yapılan üretim anlaşmasıyla birlikte, Hive’in toplam Bitcoin madenciliği hash oranının %95 oranında artması bekleniyor.

Binance BannerBinance Banner

Son dönemlerde madencilik alanına yaptığı yatırımlar ile adından söz ettiren şirket, büyüme hedeflerini sürdürüyor.

Bu kapsamda da Hive, geçen yıl Çin merkezli, halka açık bir Bitcoin madenciliği donanım üreticisi olan Canaan‘dan toplam 4.000 makine sipariş etti. Şimdi ise yeni girişim ile birlikte, Intel’in yeni Bitcoin madenciliği ASIC yongaları, HIVE için özel olarak oluşturulmuş madencilik ekipmanlarına dahil edilecek. 

Hive Başkanı ve COO’su Aydın Kılıç, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Intel’in, verimli ve yüksek performanslı enerjisi blok zinciri hızlandırıcısının, piyasadaki mevcut ASIC madencilerine kıyasla güç tüketimimizi azaltması bekleniyor.”

Bunun yanında Hive, Teksas’ta yenilenebilir enerji veri merkezi tesislerinden birinde 100 megavatlık madencilik kapasitesine ev sahipliği yapma planlarını da ortaya koydu. 

Bu, şirketin ABD topraklarındaki ilk madencilik girişimi olarak biliniyor. Çin’in Mayıs 2021’den itibaren kripto para sektörüne yönelik baskılarından bu yana, Kuzey Amerika’daki şirketler, büyüme yarışında Bitcoin madencilik ekipmanlarına yatırımlarını artırıyor.

Intel’in Yeni Ürünü Adından Söz Ettirdi

Bilindiği üzere teknoloji devi Intel, daha önce çok beklenen madencilik cihazlarını ultra düşük voltaj ve enerji verimli olarak tanımlamıştı.

Şirket ayrıca, geçtiğimiz ay bir konferansta, takma adı Bonanza Madeni olan yeni çipinin piyasada şu anda mevcut olan diğer modellerden daha fazla enerji verimliliği sağladığını belirtmişti.

Özellikle enerji alanında verimli cihazların popüler olması Intel’in yeni cihazına olan ilgiyi de artırmış durumda. Hive Blockchain de, madencilik operasyonlarını genişletirken aynı zamanda temiz enerji kullanımına da öncelik verdiğini belirterek Intel’e yöneldiklerini dile getiriyor.

Bunun yanında, Intel tarafından geliştirilen bu yeni teknoloji, şirketin madencilik donanımını satın almak için bekleyen Block, Argo Blockchain ve Bitcoin madencilik şirketi GRIID dahil olmak üzere diğer endüstri oyuncularının ilgisini çekmiş durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar