Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66154.7
0.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3558.47
4.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.12
2.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.9
1.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Teksas Bağış Toplamak için NFT’leri Kullanacak!

Teksaslı adaylar bağışlar için NFT’lere güveniyor!

Clock
Paylaş
Teksas Bağış Toplamak için NFT’leri Kullanacak!

Geleceğe yönelmiş olan kuruluşlara hitap eden bir ticaret alanı olan Front Row, Teksas Demokrat Partisi ile ortaklık kuracağını açıkladı.

Front Row, adaylar için bağış toplamayı amaçlayan bir programa öncülük etmek adına Teksas Demokrat Partisi ile ortaklık kuracağını açıkladı. Ortaklıklar bağış toplamak için NFT’leri kullanacak.

728×90 muhabbit - Teksas Bağış Toplamak için NFT'leri Kullanacak!300x250 muhabbit - Teksas Bağış Toplamak için NFT'leri Kullanacak!

Front Row, 11 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada ilerici hareketle ilgili önemli anların dijital görüntülerini NFT haline getirdiğini belirtti. Öne çıkan NFT’ler arasında, eyaleti terk eden muhafazakar Teksaslı milletvekillerini betimleyen “aranıyor” posterleri var.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Front Row, NFT’ler aracılığıyla toplanan bağışların “direkt olarak siyasi partilere ve bireylere” dağıtlacağını açıkladı. Fakat Front Row, bu tür bir bağış kampanyasının mevcut kampanya yasalarıyla uyum sağlayıp sağlamadığını belirtmedi.

ABD yasalarına göz atacak olursak, siyasi adaylar bir veya daha fazla NFT satışı için 5.800 $’dan fazlasını alamaz.

Front Row’un kurucu ortağı Parker Butterworth, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

NFT’ler, herhangi bir siyasi bağış toplama adına katkı sağlayacaktır. Satış platformumuzun başlatılması, ülke çapındaki siyasi figürlere hiç sahip olmadıkları bir avantajı sağlayacak. Siyasi olayları dijital varlıklara dönüştürmek için çok sabırsızlanıyoruz.

Front Row, NFT gelirlerinin bir kısmını yeşil kuruluşlara bağışlayarak karbon ayak izlerini azaltmayı planladığını da açıkladı. Hatta platform, ilerleyen yıllarda karbon negatif olmak istiyor. Henüz platform sadece Teksas eyaletinde boy gösteriyor olsa da, ulusal adaylara erişmek istediğini de saklamıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok aday, muhtemelen genç neslin ilgisini çekecek olan kripto paralar hakkında açıklamalar yapıyor. Bu sebeple bahsi geçen bu kişiler, kripto para olarak bağış kabul ediyor. Fakat NFT olarak bağış alma fikri herhangi bir siyasi adaydan görülmemişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar