Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63463.75
5.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3063.2
3.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.69
5.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.9
5.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tether 60 Milyar $’lık Piyasa Değerini Aştı!

Tether ciddi bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Clock
Paylaş
Tether 60 Milyar $’lık Piyasa Değerini Aştı!

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük stablecoini olan Tether, 60 milyar $’lık piyasa değerini aştı!

Pazartesi günü, Tether’in piyasa değeri tarihte ilk kez 60 milyar $’a ulaştı. Tether Transparency‘den alınan verilere göre USDT’nin piyasa değeri, bir yıl öncesine göre %580’in üzerinde artış göstererek 60.4 milyar $’a ulaştı.

728×90 muhabbit - Tether 60 Milyar $'lık Piyasa Değerini Aştı!300x250 muhabbit - Tether 60 Milyar $'lık Piyasa Değerini Aştı!

Tether’in yeni piyasa değeri rekoru, Tether Treasury‘de yeni basılan USDT’ler ile gerçekleşti. Blockchain analiz hizmeti Whale Alert‘ten alınan verilere göre, son 30 günde hazinede 6 milyar $’ın üzerinde yeni Tether basıldı. Tether tarafından yapılan bir duyuruya göre, kurumsal talep Tether’in büyümesini sağlayan en ciddi güçtür.

USDT, son iki ay içinde defalarca piyasa değeri rekoru kırdı ve her ay 10 milyar $’lık piyasa değeri ekledi.

tether piyasa degeri 1037x600 - Tether 60 Milyar $'lık Piyasa Değerini Aştı!
Tether’in bir yıllık piyasa değeri grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Tether İlk Üçte!

Tether, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile birlikte piyasa değeri açısından ilk üç kripto para birimini oluşturuyor. 23 Mayıs tarihinde Binance Coin’in önüne geçen stablecoin, 3.lük tahtını bu tarihten bu yana koruyor.

Tether’in devam eden büyümesi, kripto para piyasalarının değer kaybettiği büyük dalganın ardından geldi. Bu yılın başlarında 1 trilyon $’lık bir varlık haline gelen Bitcoin, son piyasa çöküşünde 400 milyar $’lık kayıp yaşadı. An itibarıyla Bitcoin’in piyasa değeri 720 milyar $’ın üzerinde.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, yaşanan inişli çıkışlı piyasanın, genellikle stablecoin için büyüme ile sonuçlandığını vurguladı.

İlginizi çekebilir: Paolo Ardoino Kimdir?

Bu gibi ekstrem olaylar sırasında, tarihsel olarak talep arttıkça Tether’in de piyasa değeri yükseldi. Hatta bunun gibi olaylar, ekosistemin gücünü destekliyor. Yani token fiyatlarından ziyade herkesin toparlanmasına yardımcı oluyor.

2014 yılında kurulan USDT, ABD doları ile 1:1 oranda sabitlenmiş en büyük stablecoindir. CoinGecko’dan alınan verilere göre, dünyanın en büyük stablecoini olan Tether, şu anda 100 milyar $’lık stablecoin değerinin %60’ını temsil etmekte. USDT’nin en büyük rakibi olan USDC ise, 20 milyar $’lık piyasa değeri ile en büyük 8. kripto para birimi olarak listede yerini alıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar