Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67124
0.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3466.72
-0.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.51
7.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.8
-0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Tether, Piyasa Değeri ile XRP’yi Yine Solladı!

Tether, yeniden üçüncü sırada!

Clock
Paylaş
Tether, Piyasa Değeri ile XRP’yi Yine Solladı!

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük stablecoini olan Tether (USDT), popüler altcoin XRP’yi geride bıraktı.

1 Eylül’de Tether, XRP’yi piyasa değeri açısından geride bıraktı ve en büyük üçüncü kripto para birimi oldu. Tether an itibarıyla, Bitcoin ve Ethereum’un ardında.

728×90 muhabbit - Tether, Piyasa Değeri ile XRP'yi Yine Solladı!300x250 muhabbit - Tether, Piyasa Değeri ile XRP'yi Yine Solladı!

Kripto analiz sitesi Coin360’tan alınan verilere göre, basın zamanı itibarıyla USDT’nin piyasa değeri 13.4 milyar $’dan fazla. XRP şu anda, 13 milyar $’lık piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para konumunda.

Sıralamadaki son hareketlilik 2020’deki kripto piyasası için görülmemiş bir şey değil. Tether, Mayıs 2020’de de üçüncü en büyük kripto para birimi olmuştu.

Her iki kripto para birimi de o zamandan bu yana piyasa değerini önemli bir ölçüde artırdı. Daha önce bildirildiği gibi Tether, XRP’yi 8.8 milyar $’lık piyasa değeri ile geçmişti. O tarihlerde XRP’nin piyasa değeri 8.6 milyar $’dı.

XRP’nin düşüşü, kıdemli bir Ripple yöneticisinin XRP’nin stablecoinler ile rekabet etmediğini iddia etmesinden kısa bir süre sonra yaşandı. 19 Ağustos’ta Ripple’daki küresel operasyonların kıdemli direktörü EMİ Yoshikawa, XRP’nin stablecoin ya da merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile rekabet etmediğini savundu.

Yoshikawa’ya göre XRP, stablecoin ve CBDC geliştirilmesindeki küresel ilerlemeyi tamamlıyor. Yönetici, “çeşitli stablecoinlerin ve CBDC’lerin, XRP gibi bağımsız kripto varlıklarını birbirine bağlayarak likidite sorununa yanıt verdiğini ve bir sinerji yarattığına inanıyoruz” dedi.

Tether’in Yükselişi

Tether’in yeni piyasa değeri, bu yıl stablecoinlerin muazzam büyümesi ile gerçekleşti. Hem Tether hem de USD Coin (USDC), Temmuz 2020’de USDC’nin 1 milyar $ piyasa değerini aşması ile önemli kilometre taşları elde etti.

Bitcoin (BTC) gibi oldukça değişken kripto varlıkların aksine, USDT gibi stablecoinler, USD gibi itibari para birimlerinin dijital temsilini sağlamak ve “sabit” bir fiyat sağlamak için tasarlanmıştır. Bire bir ABD doları olarak belirlenen Tether’in fiyatı her zaman 1 ABD $’ına eşittir.

“Kararlı” bir kripto para birimi olan Tether, günlük işlem hacmi açısından en büyük kripto para birimidir. Coin360’dan alınan verilere göre, yayın zamanı itibarıyla Tether’in günlük işlem hacmi Bitcoin’in 9.5 milyar $’lık hacmini aşarak 10 milyar $’a ulaştı. Bildirildiği üzere Tether, ortalama günlük transfer hacmi konusunda büyük ödeme sağlayıcısı PayPal’dan bile büyük.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar