BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Tether, Piyasa Değeri ile XRP’yi Yine Solladı!

Tether, yeniden üçüncü sırada!

Yayın:

-

Tether

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük stablecoini olan Tether (USDT), popüler altcoin XRP’yi geride bıraktı.

1 Eylül’de Tether, XRP’yi piyasa değeri açısından geride bıraktı ve en büyük üçüncü kripto para birimi oldu. Tether an itibarıyla, Bitcoin ve Ethereum’un ardında.

Kripto analiz sitesi Coin360’tan alınan verilere göre, basın zamanı itibarıyla USDT’nin piyasa değeri 13.4 milyar $’dan fazla. XRP şu anda, 13 milyar $’lık piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para konumunda.

Sıralamadaki son hareketlilik 2020’deki kripto piyasası için görülmemiş bir şey değil. Tether, Mayıs 2020’de de üçüncü en büyük kripto para birimi olmuştu.

Her iki kripto para birimi de o zamandan bu yana piyasa değerini önemli bir ölçüde artırdı. Daha önce bildirildiği gibi Tether, XRP’yi 8.8 milyar $’lık piyasa değeri ile geçmişti. O tarihlerde XRP’nin piyasa değeri 8.6 milyar $’dı.

XRP’nin düşüşü, kıdemli bir Ripple yöneticisinin XRP’nin stablecoinler ile rekabet etmediğini iddia etmesinden kısa bir süre sonra yaşandı. 19 Ağustos’ta Ripple’daki küresel operasyonların kıdemli direktörü EMİ Yoshikawa, XRP’nin stablecoin ya da merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile rekabet etmediğini savundu.

Yoshikawa’ya göre XRP, stablecoin ve CBDC geliştirilmesindeki küresel ilerlemeyi tamamlıyor. Yönetici, “çeşitli stablecoinlerin ve CBDC’lerin, XRP gibi bağımsız kripto varlıklarını birbirine bağlayarak likidite sorununa yanıt verdiğini ve bir sinerji yarattığına inanıyoruz” dedi.

Tether’in Yükselişi

Tether’in yeni piyasa değeri, bu yıl stablecoinlerin muazzam büyümesi ile gerçekleşti. Hem Tether hem de USD Coin (USDC), Temmuz 2020’de USDC’nin 1 milyar $ piyasa değerini aşması ile önemli kilometre taşları elde etti.

Bitcoin (BTC) gibi oldukça değişken kripto varlıkların aksine, USDT gibi stablecoinler, USD gibi itibari para birimlerinin dijital temsilini sağlamak ve “sabit” bir fiyat sağlamak için tasarlanmıştır. Bire bir ABD doları olarak belirlenen Tether’in fiyatı her zaman 1 ABD $’ına eşittir.

“Kararlı” bir kripto para birimi olan Tether, günlük işlem hacmi açısından en büyük kripto para birimidir. Coin360’dan alınan verilere göre, yayın zamanı itibarıyla Tether’in günlük işlem hacmi Bitcoin’in 9.5 milyar $’lık hacmini aşarak 10 milyar $’a ulaştı. Bildirildiği üzere Tether, ortalama günlük transfer hacmi konusunda büyük ödeme sağlayıcısı PayPal’dan bile büyük.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Quantstamp: Ethereum 2.0 Neredeyse Hazır!!

Ethereum 2.0 ilk fazı teslim etme yolunda.

Yayın:

-

Yüksek işlem maliyeti

Akıllı sözleşme denetleme şirketi Quantstamp, Ethereum 2.0′ın neredeyse piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı. Şirket, ConsenSys tarafından geliştirilen Ethereum 2.0 istemcisi Teku‘nun denetimini tamamladığını açıkladı.

Quantstamp CEO’su Richard Ma, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ethereum 2.0’ın çok yakın bir zamanda Faz 0’ı teslim etme yolunda olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere Ethereum topluluğu, 2020 yılı bitmeden Ethereum 2.0’ın ilk aşamasını sunulması konusunda çok fazla beklenti içinde. Hatta Ethereum 2.0 araştırmacısı Justin Drake, Temmuz ayında sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Topluluk 2020’de 0. aşama oluşumunu istiyor, bir gün geç değil. Hedef belirlendi; hadi gönderelim.”

Quantstamp ekibi de Ethereum topluluğunun bu çağrılarını duymuş gibi görünüyor. CEO Ma, yaptığı açıklamada, müşteri ekiplerinin, Ethereum 2.0’ın temelinin teslimata hazır olduğundan emin olmak için denetim firmalarıyla birlikte çalışıp gerekli testleri gerçekleştirmek için sayısız saat harcadığını söyledi. Çünkü Teku denetimi, fikir birliği kurallarının uygulanmasını ve gereken kod ve kontrollerin sürdürülmesini içeriyordu.

Quantstamp, yaptığı denetim sonrasında kod tabanının “en yüksek kalitede” olduğuna dikkat çekerek birkaç bulgu elde ettiğini açıkladı. Ayrıca herhangi bir sorun keşfedildiğinde, Teku geliştirme ekibinin bunları hızla çözdüğü bildirildi. 

Çözülen bulgular arasında, istemcilerin senkronize olmamasına neden olabilecek hatalar ve eksik doğrulama mantığının olduğu açıklandı.

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum ağında uzun süredir planlanan bir güncellemedir ve bir Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçerek ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini ele almayı amaçlamaktadır. Bir dizi testnet lansmanının ardından Ethereum 2.0’ın tam olarak piyasaya sürülmesi üç aşamada gerçekleşecek: Aşama 0, 1 ve 2.

Faz 0 ile çıkacak olan Beacon Chain, Zinken ve Spadina test ağlarında değerlendirilecek. Beacon Chain başlatıldığında, mevcut Ethereum, blockchain ile paralel olarak var olacaktır.  Beacon Chain piyasaya sürüldüğünde, bu defa dikkatler Ethereum 2.0 lansmanının 1. Aşamasına çevrilecek. Aşama 1, Ethereum’un saniye başına işlemlerini ölçeklendirmek amacıyla, proof of stake  zincirlerinin kanıtının entegrasyonunu sağlayacak.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son IEO Injective Protocol Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

Yayın:

-

injective pool

Kripto para borsası Binance üzerinde gerçekleştirilen Son IEO olan Injective Protocol, Chainlink “oracle”ı kullacağını açıkladı.

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

İşbirliği kapsamında toplamda altı farklı parite için veriler bahsi geçen oracle yoluyla elde edilecek. Verilerin alınacağı pariteler ise şu şekilde:

ETH/USD, BTC/USD, DAI/USD, LINK/USD, USDT/ETH ve YFI/ETH.

Devam eden süreçte farklı pariteleri de türev işlem platformuna ekleyeceğini belirten Injective Pool ekibi, yeni eklenen pariteler için de verilerin Chainlink üzerinden alınacağını açıklamış durumda.

Injective platformunu her tip trader için düzenlediklerini belirten ekip, platformları sayesinde Chainlink’in de yeni müşterilere ulaşacağını belirtti.

Cosmos (ATOM) İle Entegrasyon Gelecek

Blog yazısında halihazırda projenin Injective Chain üzerinde çalıştığı belirten ekip, kısa süre içerisinde ağın Cosmos ağının çözümü olan Cosmos Inter-Blockchain Communication (Blockchain Ağları Arası İletişim) ile entegrasyonunu tamamlayacağını açıkladı.

Bu sayede Injective Chain, birçok farklı blockchain ağı ile direkt iletişime geçebilecek. Cosmos ise bu çözümü sağlayan önde gelen projeler arasında bulunuyor. Bu noktada sağlanacak entegrasyon ile birlikte Injective, Band Protocol’ün (BAND) “oracle” çözümü ile direkt olan Band Chain ile iletişime geçerek ulaşabilir gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Band Chain de Cosmos IBC çözümünün bir parçası konumunda.

Bu noktada birden fazla “oracle”dan veri alacak olan Injective, daha stabil fiyat beslemelerine sahip olabilir.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.