BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Tether Tron’dan Kaçıyor Mu? Sorun Ne?

Son günlerde Whale Alert tarafından duyurulan büyük USDT transferlerinin Tron ağından Ethereum ağına geçiş olduğu Tether CTO’su Paolo Ardoino tarafından açıklanmış durumda.

Yayın:

-

Tether Tron

Tether-Tron tarafında son günlerde önemli bir hareketlilik yaşanıyor.

Bildiğiniz üzere lider stablecoin Tether (USDT) birden fazla blockchain ağı üzerinde bulunmakta. Hayatına Omni üzerinde başlayan Tehter, daha sonra Ethereum (ETH) ağında da işlemlere başlamıştı. Stablecoinlerin pöpüleritesinin artması ile birlikte Ethereum ağında önemli bir trafik oluşmaya başlamış ve transfer maliyetlerinin artması ile birlikte farklı sorunlar da ortaya çıkmıştı.

Sert fiyat hareketlerinin ortaya çıktığı dönemlerde USDT transferlerinin iyice yoğunlaşması sebebiyle, Ethereum ağında trafik oluşmaya başlamış ve transferler gecikmeye başlamıştı. Bu durumu çözmek ve ağdaki trafiği azaltmak adına farklı blockchainler ile de çalışma kararı alan Tether ekibi, Eos (EOS), Tron (TRX), Liquid ve son olarak Algorand (ALGO) üzerinde de işlemlere başlamıştı. Ethereum ve Tron harici ağlarda halen yüklü bir Tether miktarı bulunmuyor. Liquid üzerinde 16 milyon $’lık USDT bulunurken, Eos üzerinde 5 milyon, Algorand üzerinde ise 4 milyon $’lık USDT bulunmakta.

Bahar ayları ile birlikte Tron üzerinde bulunan Tether miktarı oldukça artmıştı. Bu durum ise birçok analist tarafından sıkça eleştirilmişti. Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarının toplam değeri Tron’un piyasa değerini aşınca birçok analist tehlike çanlarını çalmıştı.

Güncel rakamlara bakıldığında 10 milyar $ piyasa değerini aşan Tether’ın büyük kısmı halen Ethereum üzerinde bulunuyor. ERC-20 USDT piyasa değeri 6 milyar $’dan fazla iken Tron üzerinde bulunan USDT miktarı neredeyse 2.9 milyar $ değerinde. Buna karşılık Tron ağının piyasa değeri 1.2 milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Buradan hareketler Tron’un piyasa değerinin 2 katından çok daha fazlası değerinde USDT ağ üzerinde bulunuyor.

Tron’dan Ethereum’a Geri Dönülüyor

Son günlerde Whale Alert tarafından duyurulan büyük USDT transferlerinin Tron ağından Ethereum ağına geçiş olduğu Tether CTO’su Paolo Ardoino tarafından açıklanmış durumda.

Bildiğiniz üzere TRC-20 üzerindeki USDT’lerin transferi için birçok borsa tarafından komisyon talep edilmemekte. Bu kullanım rahatlığına rağmen Tron ağından mevcut trafiğe rağmen Ethereum ağına geri dönüş kafalarda büyük soru işaretleri uyandırmış durumda.

Konu ile ilgili olarak Tether tarafından herhangi bir açıklama gelmezken, Tron üzerine geçirilen USDT’lerin Ethereum ağına çekilmesi önümüzdeki dönemde yeni bir gündem oluşturabilir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Compound Token COMP Fiyat Analizi 24.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Compound Token’ı inceliyoruz (24.10.2020). COMP fiyat grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Decentralized Finance veya daha tanınır ismiyle DeFi projeleri kripto piyasasında deyim yerindeyse bir fırtına gibi esmişlerdi. Bu DeFi projelerinden biri de Compound Token (COMP)’du. Hatta o zamanlar fiyatı Ethereum (ETH) ile yarışıyordu. Ancak DeFi’nin popüleritesini yitirmesinden COMP da payına düşeni aldı.

Compound Token COMP fiyat grafiği 24.10.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Geçtiğimiz haftaki yükselişler COMP’ta da kendini gösterdi. Fiyatı 93$ seviyesinden başlayarak 100$’ı aştı ve 107.5$ seviyesini gördü. Grafikte şuan için önemli destek ve direnç noktalarını gösterdim. Direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

Yukarıda bahsettiğim yükselişi gerçekleştirirken ise bir trend oluşturduğunu görmekteyiz. Bu trendi fiyatın çok sayıda test etmiş durumda. Bunları belirttikten sonra beklentimi sunmak istiyorum. 16-19 Kasım tarihlerindeki çanak yapısını sol omuz olduğunu düşünüyorum. 19 Kasım’dan bugüne dek yapılan daha büyük çanak yapısını ise Baş olduğunu düşünüyorum. Evet grafikte bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonu oluştuğunu düşünmekteyim. Ancak benim beklentime göre henüz sağ omzun oluşmamış. Bahsettiğim trendi kırarsa fiyatın mavi bölgeye geleceğini düşünüyorum. Oradan alacağı tepki ile de TOBO formasyonunu tamamlamasını umuyorum. Beklentimin gerçekleşmesi için gereken ilk adım ise kırmızı bölge geçilmeden trendin kırılması. Trend kırıldığında COMP grafiğini daha yakından takip etmeye başlayacağım.


Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

FTX’ten Yeni Listeleme! AUDIO FTX’te! Müzik Platformlarına Rakip Olabilir!

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX yaptığı yeni duyuru ile birlikte Audius Project tokeni AUDIO’yu listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Spot market üzerinde hem ABD Doları hem de Tether (USDT) paritesinde işlemlere başlamış durumda. 0.30 $ seviyelerinden işleme açılan AUDIO paritesi, hızlı bir düşüş ile 0.15 $ seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Ardından gelen hızlı yükseliş ile birlikte tekrardan 0.31 $’a kadar yükseliş gösteren AUDIO, an itibarıyla yüzde 32’lik artış ile 0.25 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Audius Music

Audius Music uygulaması ile birlikte müzik yayın platformları arasına giren uygulama, herhangi bir kısıtlama ve kural olmaksızın ücretsiz yüklemeler ile öne çıkıyor.

320 kbps kalite ile birlikte limitsiz hizmet sunmayı amaçlayan platform, günümüz müzik platformlarına rakip olmayı amaçlamakta.

Mainnet aktivasyonu ile birlikte 10,000 kullanıcı arasında bulunan kişiler, AUDIO tokenlerini talep edebiliyor.

Bu noktada platform kullanıcılarını ücretsiz hizmetin yanı sıra, AUDIO tokenleri ile de ödüllendirmiş görünüyor. İlk 10,000 sanatçıya toplam AUDIO arzının yüzde 5’ini dağıtan Audius Music, toplamda 50 Milyon adet AUDIO dağıtacak.

AUDIO tokenin kontrat adresine burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mainnet Etkinliği

Ünlü yapımcılardan deadmau5 de platformun mainnet kutlaması kapsamında Twitch üzerinde canlı konser verdi.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.