BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Tether Tron’dan Kaçıyor Mu? Sorun Ne?

Son günlerde Whale Alert tarafından duyurulan büyük USDT transferlerinin Tron ağından Ethereum ağına geçiş olduğu Tether CTO’su Paolo Ardoino tarafından açıklanmış durumda.

Yayın:

-

Tether Tron

Tether-Tron tarafında son günlerde önemli bir hareketlilik yaşanıyor.

Bildiğiniz üzere lider stablecoin Tether (USDT) birden fazla blockchain ağı üzerinde bulunmakta. Hayatına Omni üzerinde başlayan Tehter, daha sonra Ethereum (ETH) ağında da işlemlere başlamıştı. Stablecoinlerin pöpüleritesinin artması ile birlikte Ethereum ağında önemli bir trafik oluşmaya başlamış ve transfer maliyetlerinin artması ile birlikte farklı sorunlar da ortaya çıkmıştı.

Sert fiyat hareketlerinin ortaya çıktığı dönemlerde USDT transferlerinin iyice yoğunlaşması sebebiyle, Ethereum ağında trafik oluşmaya başlamış ve transferler gecikmeye başlamıştı. Bu durumu çözmek ve ağdaki trafiği azaltmak adına farklı blockchainler ile de çalışma kararı alan Tether ekibi, Eos (EOS), Tron (TRX), Liquid ve son olarak Algorand (ALGO) üzerinde de işlemlere başlamıştı. Ethereum ve Tron harici ağlarda halen yüklü bir Tether miktarı bulunmuyor. Liquid üzerinde 16 milyon $’lık USDT bulunurken, Eos üzerinde 5 milyon, Algorand üzerinde ise 4 milyon $’lık USDT bulunmakta.

Bahar ayları ile birlikte Tron üzerinde bulunan Tether miktarı oldukça artmıştı. Bu durum ise birçok analist tarafından sıkça eleştirilmişti. Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarının toplam değeri Tron’un piyasa değerini aşınca birçok analist tehlike çanlarını çalmıştı.

Güncel rakamlara bakıldığında 10 milyar $ piyasa değerini aşan Tether’ın büyük kısmı halen Ethereum üzerinde bulunuyor. ERC-20 USDT piyasa değeri 6 milyar $’dan fazla iken Tron üzerinde bulunan USDT miktarı neredeyse 2.9 milyar $ değerinde. Buna karşılık Tron ağının piyasa değeri 1.2 milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Buradan hareketler Tron’un piyasa değerinin 2 katından çok daha fazlası değerinde USDT ağ üzerinde bulunuyor.

Tron’dan Ethereum’a Geri Dönülüyor

Son günlerde Whale Alert tarafından duyurulan büyük USDT transferlerinin Tron ağından Ethereum ağına geçiş olduğu Tether CTO’su Paolo Ardoino tarafından açıklanmış durumda.

Bildiğiniz üzere TRC-20 üzerindeki USDT’lerin transferi için birçok borsa tarafından komisyon talep edilmemekte. Bu kullanım rahatlığına rağmen Tron ağından mevcut trafiğe rağmen Ethereum ağına geri dönüş kafalarda büyük soru işaretleri uyandırmış durumda.

Konu ile ilgili olarak Tether tarafından herhangi bir açıklama gelmezken, Tron üzerine geçirilen USDT’lerin Ethereum ağına çekilmesi önümüzdeki dönemde yeni bir gündem oluşturabilir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.