Muhabbit

Theta Blockchain Doğrulayıcı Programının Son Üyesi Teknoloji Devi Sony Oldu!

Sony Europe, ağın güvenliğini ve istikrarını sağlamak üzere çalışma yapacak.

sony muhabbit

Sony’nin Avrupa kuruluşu Sony Europe, merkezi olmayan bir blockchain tabanlı video protokolü olan Theta Network’ün onaylayıcı programına katıldığını duyurdu.

Sony Europe’un araştırma ve geliştirme grubu Centre Europe Brüksel Laboratuvarı, şirketin 02 Mart tarihinde Theta‘nın kurumsal doğrulayıcı ve yönetişim konseyi programına katıldığını açıkladı.

Sony, geliştirmenin bir parçası olarak, Theta’nın teminat kanıtı konsensüs protokolüne göre ağ işlemlerini doğrulamak için Avrupa’da bulunan bir kurumsal doğrulama düğümü çalıştıracak. Sony Europe ayrıca stratejik teknoloji planlamasına katılmak ve ağın güvenliğini ve istikrarını sağlamak için yönetişim konseyinin bir üyesi olarak hareket edecek.

Doğrulayıcı programına, Google ve Samsung gibi büyük teknoloji şirketlerinin yanı sıra Binance, Blockchain.com ve Gumi gibi endüstri şirketlerinin de dahil olduğu biliniyor. Theta Labs CEO’su Mitch Liu, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Theta Network, yedisi Theta Labs tarafından yönetilen ve Sony Europe’un da harici doğrulayıcımız olarak katılması ile birlikte proje için önemli bir kilometre taşı olan 14 kurumsal doğrulayıcı ile tam ademi merkeziyetçiliğe doğru hızla ilerliyor.”

Liu ayrıca, Theta’nın, Sony ile dağıtık defter teknolojisi geliştirmede, merkezi olmayan finans ve fungible tokenler gibi alanlarda daha derin stratejik işbirliği beklediğini söyledi.

Sony Group sözcüsü ise yeni girişim ile ilgili olarak, şirketin kimlik doğrulama ve dijital içerik dahil olmak üzere çeşitli alanlarda blok zinciri için potansiyel uygulamaları keşfetmeye devam ettiğini söyledi. Bunun yanında Sony’nin IC kartlarını kullanarak dijital para donanım cüzdan teknolojisi üzerinde yapmış olduğu çalışmanın devam ettiği de belirtildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version