Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60117.73
3.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.92
2.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.16
1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.5
0.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Bitcoin

Tim Draper: Bitcoin’in Geleceğini Kadınlar Belirleyecek

Tim Draper: “Bitcoin’in ticari işletmelerde kabulü ile beraber kadınların alım gücü BTC değerini 250,000 dolar üzerine taşıyabilir.”

Clock
Paylaş
Tim Draper: Bitcoin’in Geleceğini Kadınlar Belirleyecek

Ünlü kripto para ve teknoloji yatırımcısı Tim Draper, kadınların perakende alış gücüne inandığını dile getirdi ve ekledi: “Bitcoin’in ticari işletmelerde kabulü ile beraber kadınların alım gücü bu dijital para biriminin değerini 250.000 dolar üzerine taşıyabilir.”

728×90 muhabbit - Tim Draper: Bitcoin'in Geleceğini Kadınlar Belirleyecek300x250 muhabbit - Tim Draper: Bitcoin'in Geleceğini Kadınlar Belirleyecek

Wolf of All Streets Youtube kanalında Scott Melker’in konuğu olan Tim Draper, alışveriş mağazalarında BTC’nin bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesiyle beraber “Birdenbire tüm kadınlar Bitcoin cüzdanına sahip olacak ve Bitcoin ile bir şeyler satın almaya başlayacak.” dedi.  

“Sonrasında Bitcoin fiyatının benim 250.000 dolarlık tahminimin biraz altına kadar yükseldiğini göreceksiniz.”

Draper’a göre Bitcoin’i bir an evvel bir ödeme birimi olarak kabul etmek satıcıların da kârına olacak bir durum. Çoğu mağaza sahibinin düşük marjlarla çalıştığının altını çizen Draper, bu nedenle büyük kredi kartı şirketleri Visa veya Mastercard’ın büyük işlem ücretleri ile çalışmaktansa BTC’nin düşük işlem ücretleri ile çalışmanın bu noktada teşvik edici olabileceğini dile getirdi.

Mağazalarda gerçekleşen ortalama bir kredi kartı alışverişi satıcılara %2,9 kayba mal olurken, online gerçekleştirilen alışverişler %3,5 kayba mal oluyor. Ortalama bir BTC işlem ücreti ise işlem başına 1,4 dolara mal oluyor.

Tim Draper 901x600 - Tim Draper: Bitcoin'in Geleceğini Kadınlar Belirleyecek
Tim Draper

Tim Draper’ın Tahminleri Büyük Bir Finansal Dönüşüme İşaret Ediyor Olabilir

Tim Draper’a göre BTC’nin satıcılara faydası “bariz.”

“Kadınlar alışveriş harcamalarının %80’ini gerçekleştiriyor ve satıcılar Bitcoin’i tercih ederek kredi kartı şirketlerine ödenen işlem ücretlerinden büyük oranda kurtulabilir.”

Morning Consult’ın konuya dair bir araştırması Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para sahiplerinin yalnızca %30’unun kadın olduğunu söylüyor. Araştırmaya göre Amerikan hanelerinin yaklaşık %24’ü kripto paraya sahip ve bu rakam Temmuz 2021’den Mayıs 2022’ye kadar %2 oranında artış gösterdi. Tüm bu veriler Draper’ın tahminlerinde pek de haksız olmayabileceğini gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

Eğer Draper haklıysa, Mastercard CEO’su Michael Miebach’ın küresel ödeme sistemi SWIFT’in beş yıl içerisinde yok olacağı yönündeki tahminini de destekleyen kademeli bir olaylar sisteminin başlaması söz konusu olabilir. Miebach kitleleri şok eden tahminini Mayıs 2022 tarihinde Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda dile getirmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar