Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63564.22
3.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.14
2.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.51
-1.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
1.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

TOGG Dijital Varlık Şirketi Metaco İle Masaya Oturdu

TOGG, dijital varlık denetim şirketi Metaco ile Avalanche üzerinde geliştirdiği ekosisteminin güvenliği için ortaklığa gitti. 

Clock
Paylaş
TOGG Dijital Varlık Şirketi Metaco İle Masaya Oturdu

Türk otomotiv şirketi TOGG, dijital varlık denetim şirketi ve düzenleme sistemi sağlayıcısı Metaco ile Avalanche üzerinde geliştirdiği ekosisteminin güvenliği için ortaklığa gitti. 

TOGG’un hizmet olarak mobilite platformu Türkiye ve Avrupa’daki kullanıcılarına akıllı sözleşme tabanlı kullanıcı tecrübeleri sağlamayı hedefliyor. Bu tecrübeler arasında mobilite hizmetlerinin tokenlaştırılması, karbon ayak izinin denetlenmesi ve NFT sahibi olmak da yer alıyor. 

Binance BannerBinance Banner

Metaco ile kurulan ortaklık şirketin dijital varlık denetiminden ve düzenleme platformu Harmonize’dan TOGG’un dijital varlıklarının yönetişimini korumak için faydalanmayı sağlayacak. TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, girişime dair görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

“Blockchain tabanlı dijital tokenlar veri ve diğer varlıkların hızlı, güvenli ve çevre dostu bir şekilde muhafaza ve transfer edilmesini sağlıyor. Metaco teknolojisinden faydalanarak biz de bunu mümkün kılacağız.”

IBM Cloud’da yer alan Metaco’nun platformu TOGG’a şifrelenmiş verisi, iş yükleri ve şifreleme anahtarları üzerinde tam kontrol sağlıyor. Duyuru ayrıca Harmonize’ın dijital varlıklarla ilgilenen birinci sınıf bankalar tarafından kullanılan uyumluluk standartlarına sahip olduğunun da altını çiziyor. 

TOGG Blockchain Atılımında Yalnız Değil

Alman araba üreticisi BMW, Tayland’daki müşteri sadakat programını geliştirmek için geçtiğimiz günlerde iki ayrı blockchain şirketiyle anlaşma imzaladı. 29 Aralık 2022’de BMW, blockchain altyapı şirketi Coinweb’i merkeziyetsiz mimari sağlayıcısı olarak, BNB Chain’i ise işlemleri gerçekleştirecek platform olarak duyurdu. 

İlginizi çekebilir: TOGG Dünyada Bir İlke İmza Atıyor! TOGG, Akıllı Cihaza Entegre Dijital Varlık Cüzdanını Duyurdu!

Girişimin ilk aşaması merkeziyetsiz teknolojiyi BMW’nin gündelik manuel operasyonlarına entegre etmeyi hedef alıyor. İkinci aşamada ise Coinweb BMW müşteri sadakat programına özel bir Web3 uygulaması geliştirecek. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar