Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69480.5
-0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3858.12
4.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.52
0.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.3
-1.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev mahkumiyetine itiraz etti

Clock
Paylaş
Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev mahkumiyetine itiraz etti

Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev, kara para aklama suçlamalarıyla ilgili mahkumiyetine itiraz etti.

Hollanda’daki bir mahkeme Pertsev kripto mikser aracılığıyla 1,2 milyar dolarlık kara para aklamak suçundan 64 ay hapis ceza aldı.

Pertsev’in temyiz talebi, s-Hertogenbosch Temyiz Mahkemesi’ne ulaştı ancak sonucu henüz net değil. Mahkeme kararının ardından Pertsev hapishaneye girdi. Ancak temyiz duruşmasını evinde beklemeyi talep edeceği söylentileri de var.

728×90 muhabbit - Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev mahkumiyetine itiraz etti300x250 muhabbit - Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev mahkumiyetine itiraz etti

Tornado Cash, Ethereum blok zincirinde işlem gizliliğini artırmak için tasarlanan merkeziyetsiz bir protokoldür. Ancak bazı kullanıcılar tarafından kara para aklama amacıyla kullanılabilmekte. Mahkeme, Tornado Cash’i suç faaliyeti için bir araç olarak tanımlayarak Pertsev’in mahkumiyetini etkileyen hukuki perspektifi vurguladı.

Tornado Cash‘in diğer kurucu ortağı Roman Storm da ABD’de benzer suçlamalarla karşı karşıya. O da eylül ayına kadar sürecek bir dava sürecine girdi. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar