Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27751.68
1.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1648.46
-0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $10.18
7.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $213.4
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tornado Cash’in Kurucusu Roman Storm Tutuklandı!

Tornado Cash kurucuları kara para aklamakla suçlanıyor. Tornado Cash kurucularından Storm tutuklanırken, Semenov yaptırım listesine eklendi.

Clock
Paylaş
Tornado Cash’in Kurucusu Roman Storm Tutuklandı!

Tornado Cash kurucuları kara para aklamakla suçlanıyor. Tornado Cash kurucularının, Kuzey Koreli hacker’ların çaldığı paraları aklanmasında yardımcı olduğu iddia ediliyor. Bloomberg’ün yapmış olduğu habere göre ABD, Tornado Cash’in kurucuları Roman Storm ve Roman Semenov’a kara para aklamak, yaptırımları ihlal etmek ve lisanssız para transferi yapmak gibi suçlamalarda bulundu.

728×90 muhabbit - Tornado Cash’in Kurucusu Roman Storm Tutuklandı!300x250 muhabbit - Tornado Cash’in Kurucusu Roman Storm Tutuklandı!

ABD Tornado Cash Kurucusunu Yaptırım Listesine Ekledi!

Amerika Birleşik Devletleri Hazinesi Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), 23 Ağustos 2023 tarihinde Tornado Cash kurucularından biri olan Roman Semenov’u Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar ve Engellenen Kişiler (SDN) listesine ekledi. Tornado Cash’in diğer bir kurucusu Roman Storm ise Washington’da tutuklandı.

ABD’nin New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams, konuyla ilgili olarak şu ifadelerde bulundu:

“Storm ve Semenov,  teknik olarak gelişmiş bir gizlilik hizmeti sunduklarını açıkça iddia etse de aslında hacker’ların de dolandırıcıların suçlarını gizlemelerine yardım ettiklerini biliyorlardı”

ABD’nin New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar