Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64128.34
-3.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3159.3
-8.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.19
-9.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $561.8
-3.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Hollanda’da Protestolara Yol Açtı!

Alexey Pertsev’in tutuklanması Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da protestolara yol açtı!

Clock
Paylaş
Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Hollanda’da Protestolara Yol Açtı!

12 Ağustos 2022 tarihinde Hollanda’da tutuklanan Blockchain Geliştiricisi Alexey Pertsev’in tutuklanması Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da protestolara yol açtı. Yaklaşık 50 kişiden oluşan protestocu ekip, Alexey Pertsev’in tutuklanmasına karşı çıkarken, Pertsev’in eşi Ksenia Malik ise protestoyu organize edenler arasında yerini aldı.

728×90 muhabbit - Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Hollanda'da Protestolara Yol Açtı!300x250 muhabbit - Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Hollanda'da Protestolara Yol Açtı!

Son zamanlarda yasa dışı faaliyetlerle adını sıklıkla duyuran Tornado Cash geçtiğimiz haftalarda da ABD Hazine Bakanlığı tarafından büyük bir yaptırıma maruz kalmıştı. ABD Hazine Bakanlığı konuyla ilişkili olarak yapmış olduğu açıklamasında, kripto para mikseri (karıştırma) Tornado Cash’i yaptırım listesine eklediğini kamuoyuna duyurmuştu.

Hazine Bakanlığı açıklamalarının devamında ise, günümüzdeki siber saldırganların Tornado Cash’i hack gelirlerini aklamada kullandıklarını iddia ederek, kamuoyunda büyük yankı uyandırmayı başarmıştı.

12 Ağustos 2022 tarihinde yapılan duruşma sonrası ise Blockchain Geliştiricisi Alexey Pertsev için 2 haftalık gözaltı kararı çıktı. Hollandalı mali suç kurumu FIOD yayımladığı bir basın açıklamasında, söz konusu bu tutuklamanın “mali akışları gizleme ve kara para aklamayı kolaylaştırma” şüphesiyle ilgili olduğunu ve bu durumunda fonların kaynağını gizleyebileceğini ifade etti.

Konuyla ilişkili olarak Oxorio Kurucu Ortağı Petr Korolev ise Alexey Pertsev’in resmi olarak suçlanmadığını yalnızca Tornado Cash’in geliştirilmesindeki rolü hakkında ifadesinin alındığını ifade etti.

Tornado Cash Geliştiricisi Eşiyle Görüştürülmüyor!

tornado cash hacker 1200x600 - Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Hollanda'da Protestolara Yol Açtı!

Tutuklanan Tornado Cash Geliştiricisi Alexey Petsev’in eşi Ksenia Malik, Hollandalı yetkililerin eşine “tehlikeli bir suçluymuş” gibi davrandıklarını ve eşiyle 2 haftadır görüştürülmediğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir:Tutuklanan Tornado Cash Yetkilisi Eşiyle Dahi Görüştürülmüyor!

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar