BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Tron Merkezsiz Stablecoin Çıkarıyor

Djed ile Tron, MakerDao’ya alternatif olabilecek mi?

Yayın:

-

tron

Yapılan duyuruya göre Tron Foundation, kendi “stablecoin”ini çıkarmaya hazırlanıyor. MakerDao benzeri bir sistem olarak çalışacak olan Tron’un yeni girişiminin adi ise “Djed“.

Djed duyurusu ise Justin Sun tarafından yapılmış durumda. Stablecoin ile ilgili bir girişimin geleceği ise yine Justin Sun tarafından açıklanmıştı.

Tron (TRX) ve Bittorrent (BTT) tarafından destekleneceği belirtilen proje ile Tron kendi merkezsiz stablecoin projesini ortaya koymakta. Hali hazırda Tron ağında başka “stablecoin”ler de çalışmakta. Tether’in (USDT) kullandığı ağlar arasında Tron (TRX) de bulunuyor.

Yeni merkezsiz stablecoin “USDJ” olarak isimlendirilecek. Buradan da Djed’in “whitepaper”ına erişebilirsiniz.

USDJ, Tron ağında merkeziz bir şekilde akıllı sözleşmeler aracılığı ile üretilen bir “stablecoin”dir. USDJ üretmek için herkes teminat olarak TRX gösterebilir. Kripto para “Amerikan Doları”na endekslenmiştir.

MakerDao’ya benzeyen şekilde Djed’de de stabilite ücreti, topluluk yönetişimi ve tasfiye mekanizması da bulunmakta. Kısacası Djed, MakerDao’nun çok benzeri bir DeFi girişimi olarak tanımlanabilir.

USDJ’nin Tron DeFi’ının en önemli parçası olacağına inanıyoruz.

Bu noktada Tron’dan da bir DeFi adımı gelmiş olduğunu görüyoruz.

DeFi’ın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha önceki girişimler gibi gelip geçici bir hareket olarak mı kalacak, yoksa finans geleceğine yön verecek bir atılım mı olacak?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184