BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

TRON’dan WBTC Müjdesi Gelebilir!

TRON’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, TRON ağına Bitcoin getirilmesi hakkında umut verici paylaşımlar yaptı.

Yayın:

-

TRON WBTC

Ethereum üzerindeki Bitcoin, Wrapped Bitcoin yani WBTC modasına TRON da uyabilir. TRON’un kurucu ve CEO’su Justin Sun, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bu konuya imada bulunan paylaşımlar yaptı.

TRON ağı üzerinde Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) başlatılmasına dair istekler, CEO Justin Sun’a bir süredir geliyordu. Ethereum işlem ücretlerinin yüksekliğinin gündeme gelmesinden birkaç gün sonra TRON topluluğu üyesi Mike McCarthy, Sun’dan Ethereum değerini TRON ekosistemine getirilmesini istemişti. Bu istekten birkaç gün sonra da Bitcoin değerinin TRON ağına getirilmesi konusunda bir konu daha açıldı.

Bilindiği üzere Bitcoin, Ethereum ve TRON birbirinden ayrı ağlarda. Ethereum ağında hayatına başlayan daha sonra ayrılmasıyla bağımsızlığını ilan ederek kendi ağını başlatan TRON, son güncelleştirmesiyle daha da bağımsızlaşmıştı. Bu bağımsızlığın bir sonucu olarak da ETH veya BTC gibi kendi ağına sahip kripto paraların wrapped şekilde ağda başlatılması istekleri gelmeye başladı.

Wrapped kavramı, kendi ağı mevcut olan bir kripto paranın başka bir ekosisteme yani ağa girmesini sağlıyor. Yani Ethereum Blockchain’inde yer alan Bitcoin varlıklarına Wrapped Bitcoin (WBTC) adı veriliyor.

Bağımsızlığını iyice güçlendirmiş olan TRON ağına, Blockchain’ine Bitcoin veyahut Ethereum gibi değerlerin getirilmesi, transfer edilmesi TRON’un yararına olabilir. Justin Sun da öyle düşünüyor olmalı ki bu konuda olumlu açıklamalarda bulunuyor.

Justin Sun’ın paylaşımları ışığında, ilerleyen dönemlerde TRON ağında Ethereum veyahut Bitcoin gibi lider kripto para birimlerinin getirilmesi konusunda müjdeli haberler verilebilir.

WBTC, geçtiğimiz günlerde küresel kripto para borsası Binance üzerinde listelenmeye başlanmıştı. Bu haberin ardından Justin Sun’ın paylaşımları da kripto para dünyasının TRON’a gönül veren topluluğunu oldukça heyecanlandırdı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Rusya’nın CBDC Konusunda İlk Olma Gibi Bir Derdi Yok!

Rusya, CBDC konusunda aceleci davranmayacak!

Yayın:

-

CBDC

Rus bir yetkili, CBDC alanına liderlik iddiasında bulunabilmek için, Rusya’nın dört yıl önce CBDC üzerinde araştırma yapmaya başlamış olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın dijital ve teknolojik gelişim temsilcisi Dmitry Peskov’a göre bu konuda öncülük, finansal istikrar açısından bir takım riskleri beraberinde getiriyor.

Rus haber ajansı RBC’nin 23 Ekim tarihinde yaptığı bir habere göre Peskov, ikincilik stratejisine uygun olarak CBDC geliştirmenin, stratejik anlamda dijital ruble satmaktan çok daha verimli olabileceğini söyledi.

Bu konudaki finansal risk o kadar büyük ki, hızlı bir ikincilik stratejisi, lider olmaktan çok daha etkili olabilir. Bizim amacımız, liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaştığını görmek.

Peskov, Rusya’nın dijital rublesinin geliştirilmeye şimdi başlarlarsa 3 ila 7 sene içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın merkez bankası 13 Ekim’de resmi olarak bir dijital ruble müşavere belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya’nın kripto ile ilgili mevzuat işlemlerinin önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin 2021’in ilk yarısında pilot testlerine başlayacağını söyledi. Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto birimlerinin geleceği olmadığını ve CBDC’lerin geleceğin bir parçası olduğundan emin.

Diğer ülkedeki finans uzmanları da CBDC’ler için “bekle ve gör” yaklaşımını uyguluyor. 19 Ekim tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Yeni Zelanda Merkez Bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia etti.

Daha fazla CBDC haberi için: CBDC Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.