Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67040
0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3463.58
-0.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.46
7.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.3
-0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Trump Başka Para Birimlerinin Doların Tahtını Sarsmasını İstemiyor!

Donald Trump yine kripto paralar hakkında konuştu.

Clock
Paylaş
Trump Başka Para Birimlerinin Doların Tahtını Sarsmasını İstemiyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanı Donald Trump, kripto paralar hakkında konuştu. Yahoo Finance’den Adam Shapiro ile yaptığı röportajda Trump, kripto para karşıtı görüşlerini yineledi.

Dün (4 Ekim 2021) Yahoo Finance’de ABD eski başkanı Donald Trump’ın Adam Shapiro ile yaptığı, kripto paralar ve Çin’in baskıları konulu röportaj yayınlandı.

Donald Trump’a röportajda Çin’in devlet başkanı Xi Jinping ile ilişkilerinden yola çıkılarak Jinping’in amacı soruldu. Trump bu soruyu “Bence kripto para olsun veyahut olmasın, kendi para birimini çıkartmak istiyor.” şeklinde cevapladı.

728×90 muhabbit - Trump Başka Para Birimlerinin Doların Tahtını Sarsmasını İstemiyor!300x250 muhabbit - Trump Başka Para Birimlerinin Doların Tahtını Sarsmasını İstemiyor!

Çin’in Baskısı Amerika’nın Fırsatı!

Ekonomi dünyasından birçok analist ve ekonomist Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBDC) Dijital Yuan’ın önünü açmak için kripto para birimlerine baskı kurduğunu savunmakta. Ekonomistlerin bir kısmı Çin’in kripto paralara karşı sürdürdüğü bu baskının Amerika için olumlu olduğunu düşünmekte.

ABD Kongre üyesi Patrick McHenry geçtiğimiz günlerde, “Çin’in erişimi kısıtlama kararı ve baskıları, kripto para dünyasında Amerikan liderliği için mükemmel bir fırsat sunuyor.” şeklinde fikirlerini beyan etmişti.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi hakkında yorum yapan Trump, Amerikan Doları’ndan dolayı çok dikkatli olmaları gerektiğini dile getirdi. Bununla birlikte Doların çok büyük bir hayranı olduğunu da ekledi.

“Başka para birimlerinin ortaya çıkmasını ve herhangi bir şekilde Dolar’ı alçaltmasını istemiyorum.”

donald trump

Ayrıca Trump, “Ve Çin kesinlikle doları desteklemeye çalışmıyor. Ancak şu anda Dolara dayanıyorlar ve çok aptalca bir şey yapmazsak muhtemelen bu şekilde davranmaya devam etmek zorunda kalacaklar.” dedi.

Trump Afganistan’dan çekilme gibi son zamanlarda meydana gelen gelişmelerden de söz ederek Doların güvenilirliğinin kaybedilebileceğini öne sürdü. Trump “Dolara dayalı bir para sistemini örnek vermek gerekirse, güvenilirliğinizi kaybetmeye başlarsanız, birdenbire o güçlü para sistemini kaybedersiniz. Ve buna çok dikkat etmemiz gerekiyor.” dedi.

Trump daha önce de kripto para birimleri hakkında olumsuz yorumlarda bulunmuştu. Kripto para birimleri de dahil olmak üzere Dolar dışındaki tüm para birimlerini gereksiz bulan Trump, dünyanın para biriminin Dolar olması gerektiğini dile getirmişti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar