Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62077.94
-1.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3424.54
-1.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.53
-3.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.9
-2.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Türkiye Merkezli iMiner, İran Lisansını Aldı!

Türkiye merkezli iMiner, İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli izinleri alarak yasal olarak kripto para madenciliği yapma lisansını kaptı.

Clock
Paylaş
Türkiye Merkezli iMiner, İran Lisansını Aldı!

Türkiye merkezli iMiner, İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli izinleri alarak İran’da yasal olarak kripto para madenciliği yapma lisansını kaptı.

iMiner Bitcoin madenciliği konusunda yaklaşık 8 yıllık bir deneyime sahip olan Türkiye merkezli bir kripto para madenciliği şirketidir. Kiralama hizmeti de mevcut olan şirket, kullanıcılarından aldığı güzel geri dönütler ile Türkiye’den sonra Rusya, Amerika, Kanada ve son olarak da İran’da hizmet vermeye başlamıştır.

Binance BannerBinance Banner

Geçtiğimiz hafta yayınlanan rapora göre iMiner, 6.000 kripto para madencisiyle dünyanın en büyük kripto para madenciliği çiftliklerinden birini kurdu. İran’ın Semnan eyaletinde kurulan çiftlik için 7,3 milyon dolarlık yatırım yaptığı biliniyor. Çiftlikte tüm madencilerin çalışması hâlinde saniyede 96.000 terahash’lık toplam güç üretilmesi bekleniyor. Bu da çiftliğin, her bir biriminde saniyede 16 terahash güç üretebilen madenciler ile kurulduğunu gösteriyor.

iMiner İran lisansını aldı

Peki Neden İran?

Türkiye’den sonra Rusya, Amerika ve Kanada’da madencilik hizmeti sağlayan iMiner şirketinin sonraki hedefi neden İran oldu? Aslında nedeni basit. İran dünya üzerinde en düşük elektrik maliyetine sahip olan ülkelerden biri. Yani kripto para madenciliğinin ana besini elektrik çok daha ucuz. Elektrik fiyatının ucuz olması demek daha az gider demek ve bu da dolaylı olarak ele geçen parayı da arttıran bir özellik olmakta. Kripto para madenciliği ve elektrik tüketimi ile ayrıntılı bilgiyi ilgili makalemizde bulabilirsiniz.

Elektrik maliyetinin düşük olması sebebiyle kripto para madencilerinin ve madencilik şirketlerinin tercihi olmaya başlayan İran, lisansı zorunlu kılarak sadece geçtiğimiz yıl 1.000’den fazla Bitcoin madenciliği çiftliğine lisans verdi. Bununla birlikte küçük büyük bütün kripto para madencilerinin faaliyet göstermesine izin vereceğini de açıkladı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar