Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63599.99
2.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3480.29
1.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.92
-2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.6
1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Türkiye’de Google Üzerindeki Bitcoin Aramaları, Yüzde 566 Artış Gösterdi!

Türk Lirasının yaşadığı değer kaybı yatırımcıları Bitcoin’e yönlendirdi.

Clock
Paylaş
Türkiye’de Google Üzerindeki Bitcoin Aramaları, Yüzde 566 Artış Gösterdi!

Google’a Türkiye’den yapılan Bitcoin ( BTC ) aramaları, merkez bankası başkanının görevden alınmasının ve Türk Lirasının değerinin %14 değer kaybetmesinin ardından son 24 saat içinde patlama gösterdi.

Google Trends’den alınan verilere göre, TL’nin düşüş haberini takip eden saatlerde Bitcoin için yapılan arama sayısı %566 arttı.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin

Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı görevden alınmış ve hafta sonu Türk Lirası Dolar karşısında değer kaybı yaşayarak Pazartesi gününe %14 ‘lük bir kayıp ile başlamıştı. Eski başkan Naci Agbal, kısmen enflasyonla savaşmak için faiz oranlarını yükselttiği gerekçesi ile görevden alınmıştı.

Türk lirası, bir önceki merkez bankası başkan değişikliği ile 2021 başından bu yana ABD doları karşısında değerini artırmaya başlamıştı. Ancak bu son değişiklik sonucu yaşanan % 14’lük düşüş, Naci Agbal’ın kaydettiği ilerlemenin, enflasyonla mücadelede yüksek faiz oranlarının kullanılmasına karşı çıktığı söylenen bankacı ve politikacı olan yeni başkan Şahap Kavcıoğlu’nun atanmasıyla geri alınabileceği endişesiyle tetiklendi.

Türk vatandaşları tarafından yapılan Bitcoin aramalarının sayısındaki artış, 2017-2018 boğa döneminde kaydedilen arama sayısının neredeyse iki katına ulaşmış oldu.  

Bunun yanında hatırlanacağı üzere Mart ayının başında, Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto para kullanımıyla ilgili net kurallar belirlemek için merkez bankası ve düzenleyici kurumlarla birlikte çalışacağını duyurmuştu. Bakanlık, o dönemde yaptığı açıklamada, dünyadaki kripto para ile ilgili gelişmeler ve Türkiye’deki kripto paraların durumunun bakanlık tarafından yakından takip edildiğini açıklamıştı.

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar