Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69100
0.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3757.58
0.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.7
-1.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
-0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Türkiye’deki Kadın Kripto Para Yatırımcı Sayısı, Erkek Kripto Para Yatırımcı Sayısına Yaklaştı!

Türkiye’de kripto para sektörüne ilgi gün geçtikçe artarken, blockchain alanında çalışan kadınların sayısı da artmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Türkiye’deki Kadın Kripto Para Yatırımcı Sayısı, Erkek Kripto Para Yatırımcı Sayısına Yaklaştı!

KuCoin’in yapmış olduğu anket sonuçlarına göre, Türkiye’deki kadın kripto para yatırımcı sayısı, erkek kripto para yatırımcılarına yaklaştı.

Türkiye’de kripto para sektörüne ilgi gün geçtikçe artarken, blockchain alanında çalışan kadın yatırımcılardaki artış dikkat çekmeye başladı. Ünlü kripto para borsası KuCoin’in 2021 yılında Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğu anket çalışması da bu artışı doğrular nitelikte.

728×90 muhabbit - Türkiye'deki Kadın Kripto Para Yatırımcı Sayısı, Erkek Kripto Para Yatırımcı Sayısına Yaklaştı!300x250 muhabbit - Türkiye'deki Kadın Kripto Para Yatırımcı Sayısı, Erkek Kripto Para Yatırımcı Sayısına Yaklaştı!

Bildiğiniz üzere Türk lirasının yaşamış olduğu değer kaybıyla birlikte, Türkiye’de kripto para kullanımı bir hayli artış gösterdi. Türkiye’de artan enflasyon oranlarından kaçış olarak görülen kripto paralar, günümüzde alternatif bir yatırım aracı olarak gösterilmeye devam ediyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Ünlü kripto para borsası KuCoin’in Türkiye’deki kripto para anketi raporunda ise ilginç eğilimler dikkat çekti.

Türkiye’deki 18-60 Yaş Arası İnternet Kullanıcılarının, %40’ı Kripto Para Yatırımcısı!

Raporda 18-60 yaş arasındaki internet kullanıcılarının yaklaşık %40’ının kripto paralara sahip olduğu vurgulanırken ayrıca bu yatırımcıların büyük bir kısmının gelecek yıllarda kripto para yatırımlarını artırmayı hedeflediğinin altı çiziliyor.

KuCoin Verilerine Göre, Türkiye’de Kadın Kripto Para Yatırımcılarının Sayısı Epeyce Fazla!

blockchain kadin - Türkiye'deki Kadın Kripto Para Yatırımcı Sayısı, Erkek Kripto Para Yatırımcı Sayısına Yaklaştı!
Blockchain-Kadın

KuCoin’in raporundan çıkan en önemli sonuçlardan biri de kuşkusuz Türkiye’deki kadınların kripto para kullanımına olan eğilimleri. Yapılan anket sonuçlarına göre Türkiye’deki toplam kripto para yatırımcılarının %47’si  kadın yatırımcılardan oluşuyor.

KuCoin Nedir?

KuCoin, 2017 yılında Hong Kong’da kurulan ünlü bir kripto para borsasıdır. KuCoin kurucularının “Halkın Borsası” olarak da tanımladığı ünlü borsa, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

KuCoin Telegram grubana katılmak için: http://t.me/kucointurkiye

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar