Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56300.37
9.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3229.82
4.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.46
6.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.5
3.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NE OLDU

McAfee’den İlk Açıklama: Hapiste Harika Zaman Geçiriyorum

Hapiste bulunan McAfee, halinden memnun olduğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
McAfee’den İlk Açıklama: Hapiste Harika Zaman Geçiriyorum

Kripto para yatırımcısı ve organizatörü John McAfee, sosyal medyadaki ilk ICO tekliflerinin yanıltıcı tanıtımını yapması nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir dava kapsamında bu hafta başında İspanya’da tutuklanmıştı.

Binance BannerBinance Banner

Tutuklu bulunduğu hapishaneden ABD’ye iade edilmeyi bekleyen McAfee’den ilk haber geldi.

McAfee, Karısı Janice aracılığı ile gönderdiği bir mesajda şu açıklamaları yaptı:

“Hapisten merhaba dostlarım. Büyüleyici bir zaman geçiriyorum. İspanyol hapishanesi o kadar da kötü değil. İstediğimiz kıyafeti giyebiliyor ve sosyalleşebiliyoruz. Burası yatak açma hizmeti olmayan Hilton gibi.”

Hatırlanacağı üzere SEC, Kasım 2017’den Şubat 2018’e kadar McAfee’nin, sosyal medya platformu Twitter üzerinden, takipçilerine en az yedi ICO projesi önererek toplamda 23,1 milyon ABD Doları’ndan fazla para kazandığını ve bu sayede ününü güçlendirdiğini bildirmişti. Bu kapsamıda John McAfee için hazırlanan iddianamede, ünlü yatırımcının kripto para birimlerini tanıtmaktan, iş danışmanlığından, konuşma anlaşmalarından ve bir belgesel için hayat hikayesinin haklarını satmaktan milyonlarca gelir elde ettiği belirtilmişti. Ayrıca tüm bu gelirlerine ait herhangi bir vergi beyanında da bulunmadığı ortaya çıkmıştı.

İspanya’da tutuklu bulunan McAfee, tüm bu suçlamalar karşısında mahkum edilirse, yaptığı her vergi kaçakçılığı için en fazla beş yıl hapis cezası ve vermediği her vergi beyannamesi için de en fazla bir yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Ancak görünüşe göre McAfee tüm bu olumsuz durumlardan hiç de etkilenmiş gibi durmuyor. Yaptığı açıklamalara bakılacak olursa halinden de gayet memnun görünüyor.

McAfee ile ilgili diğer haberler için: John McAfee Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar