Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66392.15
-0.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3508.07
-2.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.48
-4.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.3
-0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Twitch Direktörü Shaan Puri’den Büyük Bitcoin Yatırımı!

Dev teknoloji şirketi Amazon’un sahibi olduğu Twitch’in üst düzey yöneticisinin Bitcoin atılımı kripto para ekosisteminde gündem olmuş durumda.

Clock
Paylaş
Twitch Direktörü Shaan Puri’den Büyük Bitcoin Yatırımı!

Twitch Direktörü ve Bebo eski CEO’su Shaan Puri, varlıklarının yüzde 25’ini Bitcoin’e yatırdığını açıkladı.

Puri, Bitcoin’in kurumsal sermaye dalgasının önüne geçmek için en önemli bir araç olduğunu savunuyor.

Dev teknoloji şirketi Amazon’un sahibi olduğu Twitch’in üst düzey yöneticisinin Bitcoin atılımı kripto para ekosisteminde gündem olmuş durumda.

728×90 muhabbit - Twitch Direktörü Shaan Puri'den Büyük Bitcoin Yatırımı!300x250 muhabbit - Twitch Direktörü Shaan Puri'den Büyük Bitcoin Yatırımı!

Sosyal medya platformu Bebo 2013 yılında iflas etmişti. Birçok satın alım ile birlikte el değiştiren Bebo, en son geçtiğimiz yıl Twitch tarafından satın alınmıştı. Puri ise 2017 ile 2019 yılları arasında Bebo’da CEO’luk görevini üstlenmişti. Şimdi ise Twitch’te ürün tarafında üst düzey yönetici pozisyonunda kariyerine devam eden Puri, aynı zamanda bir melek yatırımcı olarak öne çıkıyor.

Yılda yaklaşık 2.5 Milyon $’lık yatırım ile 25 farklı “startup”a destek veren Puri, yüzde 25 oranında Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı.

Puri tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklama, yüksek etkileşim ile büyük ilgi gördü. Puri’nin tweeti 3.3k beğeni ve 200’den fazla retweet aldı.

Kurumsal yatırımcıların önümüzdeki 2 yıl içinde tam anlamıyla Bitcoin’i kabul edeceğini düşündüğünü belirten Puri, piyasadaki düşünmeden “long”lanabilecek tek varlığın Bitcoin olduğunun altını çizdi.

Kurumsal Yatırım Artıyor

Özellikle 2020 yılı itibarıyla Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayan kurumsal yatırımcıların sayısının artışı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Jp Morgan analistlerine göre Altın ETF’lerinden yaşanan yüklü çıkışlar Grayscale aracılığı ile Bitcoin’e akıyor.

Bitcoin Trust (GBTC) ürünü ile kurumsal yatırımcıların iştahını kabartan Grayscale, önemli miktarda Bitcoin’i kontrolünde bulunduruyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin teminatı ile nakit kredi vereceğini açıklayan Fidelity Digital tarafından yapılan araştırmaya göre kurumsal yatırımcıların yüzde 60’ı portföylerinde Bitcoin bulunması gerektiğine inanıyor.

Microstrategy tarafında da arka arkaya gelen yatırımlar kurumsal yatırımcıların iştahını net bir şekilde gösteriyor.

Sizce kurumsal yatırımcı tarafındaki bu iştah Bitcoin fiyatını daha da yukarıya taşıyacak mı?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar