BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Twitter Saldırısının Faili Florida’da Tutuklandı!

Twitter saldırısının faili Florida’da yaşayan 17 yaşındaki bir gençmiş!

Yayın:

-

twitter

Yetkililer henüz yetişkin olmayan 17 yaşındaki bir genci, Twitter’ın kullanıcı yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla göz altına aldı.

“Bu sabah erken saatlerde, FBI, IRS, ABD Gizli Servisi ve kolluk kuvvetleri, 17 yaşında bir çocuğu Florida’nın Tampa şehrinde tutukladı. Verge’in 31 Temmuz tarihinde paylaştığı makalede, yetkililer genci, Twitter’daki büyük güvenlik ve gizlilik ihlalinin arkasındaki “beyin” olmak ile suçladı.

Büyük olay, Elon Musk, Joe Biden ve Bill Gates gibi yüksek profilli hesapların 15 Temmuz tarihinde ihlal edilmesi ile başladı.

Hillsborough Eyalet Avukatı Andrew Warren, 31 Temmuz tarihinde yaptığı basın toplantısında, “Yetkililerimiz Clark’a karşı organize dolandırıcılık, iletişim sahtekarlığı, kimlik hırsızlığı ve hackleme de dahil olmak üzere 31 farklı suç unsuru buldu.” dedi.

Clark Adında Bir Genç

Clark olarak bilinen genç, Florida’nın Tampa şehrinde yaşamakta. 17 Yaşındaki genç, Warren’ın basın toplantısında bahsettiği suçlamalar dolayısıyla yasal işlemler ile karşı karşıya kalacak.

Warren konu hakkında şunları söyledi:

Devlet avukatları, federal savcılardan ziyade bu soruşturmayı yürütüyor. Çünkü Florida yasası bize böyle bir mali dolandırıcılık davasında, bir genci yetişkin olarak suçlama konusunda daha fazla esneklik sağlıyor.”

Warren, davanın federal makamlar ile birlikte yürüttüğü mevcut soruşturmaya atıfta bulunarak Clark’ın suç ortağı olup olmadığı konusunda ayrıntılı bilgil veremeyeceğini belirtti.

Warren, “Bu genç sıradan bir genç değil. Bu durum daha önce görülmemiş büyüklüğe sahip bir siber saldırıydı ve gerçekten son derece yüksek maliyetli kayıplara neden olabilirdi.” dedi.

Warren, kuruluşların bulgularına dayanarak, Clark’ın Twitter ihlali ile ilgili hareketlerinin, 3 Mayıs 2020’de başladığını ve 16 Temmuz 2020’de sona erdiğini söyledi.

Diğer Suçlamalar

FBI, ABD Gizli Servisi, IRS gibi kurumların katılımı ile ABD Adalet Bakanlığı’nın 31 Temmuz tarihli açıklamasında, Twitter olayı ile bağlantılı olduğu iddia edilen 3 kişiye suçlama yapıldı.

19 yaşındaki Birleşik Krallık vatandaşı Mason Sheppard, “Rolex” olarak bilinen 22 yaşındaki Nima Fazeli ve Tampa’dan Clark aynı suçlar ile suçlanmakta.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Kripto Para Takibi İçin Düğmeye Basıldı!

Gizlilik odaklı kripto paralar başta olmak üzere kripto para hareketlerini takip etmek için yeni bir kripto para analiz aracı geliştiriliyor.

Yayın:

-

Kripto Para Takibi İçin Düğmeye Basıldı!

Rusya’daki büyük bir finansal gözlemci, Bitcoin (BTC) ve özellikle gizlilik odaklı kripto paraları başta olmak üzere kripto para hareketlerini takip etmek için yeni bir kripto para analiz aracı geliştiriyor.

Rusya kripto paraların takibi konusunda ciddi adımlar atıyor. Rusya’nın Federal Finansal Takip Servisi’nin yapay zekâ ve yapay zekâ aracılığıyla kripto paraların hareketlerini takip etmek amacıyla yeni bir analiz platformu oluşturmayı planladığı bildirildi.

Rusya’nın yerel haber ajansı RBC’nin 10 Ağustos tarihli haberine göre “Şeffaf Blockchain” olarak adlandırılan yeni bir sistem düşünülüyor. Yeni sistemde dijital finansal varlıkların hareketlerinin takip edilmesi ve dijital varlıklarla ilgili yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek amaç alınıyor. Ayrıca sistemde Bitcoin (BTC), Ethereum (EYH), Omni (OMNI) gibi büyük kripto para birimlerinin yanı sıra Dash (DASH) ve Monero (XMR) gibi gizlilik odaklı kripto para birimlerini içeren işlemlerin anonimliğinin kısmen azaltılması da amaçlanıyor.

Sistem şu ana dek mali düzenleyici ve uyuşturucu kaçakçılığına karşı mücadelede prototip bir şekilde denendi. Başarı ile sonuçlanan prototip sistem denemesi, Rusya’nın en büyük araştırma enstitülerinden biri olan Rus Bilimler Akademisi Lebedev Fizik Enstitüsünün imzasını taşıyor.

Şimdiye kadar bütçe dışı kaynaklarla finanse edilen sistem, 2021 yılından 2023 yılına kadar federal bütçeden yaklaşık 760 milyon ruble harcayacak. Yeni sistemde hedeflenen müşteri profili ise Rusya’nın Merkez Bankası gibi büyük finansal kurum ve kuruluşlar olacak.

Rusya dijital varlıklar konusunda giderek ciddileşiyor. Kısa bir süre önce “Dijital Finansal Varlıklar” ile ilgili geniş bir yasa tasarısı kabul edilmişti. 2021 yılı Ocak ayında yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasada Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılması yasaklanacak.

Özellikle gizlilik odaklı kripto paraların hareketlerinin takip edilmesindeki güçlük Rusya’yı bu yola itti. Bitcoin veyahut Ethereum gibi büyük kripto paraların Blockchain’lerinde takip edilebilirlik varken Monero veyahut Dash gibi kripto paralarda hareketleri takip etmek pek mümkün olmayabiliyor.

Gizlilik odaklı kripto paraların bu takip edilemez yapısı da onları kara ekonomide popüler yapıyor. Özellikle Monero, kara ekonomide oldukça popüler. Güney Kore’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde veyahut Avustralya’da birçok kara ekonomi vakasında ödeme yönteminin Monero (XMR) olduğu görülüyor.

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Çin’in Ulusal Blockchain Ağının İnternet Sitesi Açıldı!

Çin’in ulusal projesi, global web sitesine kavuştu!

Yayın:

-

Ulusal

Çin’in ülke çapındaki ulusal blockchain projesi (BSN), kısa bir süre önce resmi internet sitesine kavuştu.

10 Ağustos tarihinde yayına giren yeni BSN internet sitesi, küresel geliştiricilerin projeye katkıda bulunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Altı İzinsiz Blockchain Ağı ile Entegrasyon

Yerel bir özel şirket olan Red Data Technology’nin sahibi ve BSN’in kurucu üyesi olan He Yifan, yaptığı açıklamada yeni internet sitesinin BSN hizmetlerini ve halka açık blockchain hizmetlerini portal üzerinde kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

Yeni küresel projenin bir parçası olarak BSN artık Ethereum, EOS, Nervos, Tezos, NEO ve IRISnet dahil olmak üzere altı halka açık blockchainin canlı entegrasyonunu sunuyor. Bu, geliştiricilerin DApps oluşturmalarına ve denizaşırı BSN veri merkezlerinde veri depolama ve bant genişliği aracılığıyla nodeların çalıştırılmasına olanak sağlayacak.

Google ve AWS, BSN’nin Başlıca Ortaklarından

İnternet sitesine göre, BSN projesi Ekim 2020’de IRITA interchain hizmet merkezi ve merkezi olmayan Chainlink aracılığı ile “Zincirler Arası İletişim Merkezi’ni” başlatmayı planlıyor.

Ek olarak yeni internet sitesinde BSN ortakları olarak bir dizi büyük küresel teknoloji ve blockchain şirketi yer almakta. Google ve Amason Web Hizmetler, bulut hizmet sağlayıcısı olarak listelenirken, Hyperledger izinli bir blockchain tedarikçisi olarak belirtilmiş. “BSN’in fikrini ve vizyonunu gerçekten beğendikleri için birçok büyük bulut hizmeti sağlayıcısından destek aldık” diye bir açıklama yapıldı.

İlk olarak Ekim 2019’da pilot uygulamaya tabii tutulan Çin’in ulusal BSN ağı, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen blockchainleri üzerinde blockchain uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak için konumlandırılmış. Program küresel ticari kullanım için Nisan 2020de resmi olarak başlatıldı. Programın bir diğer özelliği ise Çin hükümetinin desteği ile geliştirilmesidir.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.