BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Twitter Saldırısının Faili Florida’da Tutuklandı!

Twitter saldırısının faili Florida’da yaşayan 17 yaşındaki bir gençmiş!

Yayın:

-

twitter

Yetkililer henüz yetişkin olmayan 17 yaşındaki bir genci, Twitter’ın kullanıcı yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla göz altına aldı.

“Bu sabah erken saatlerde, FBI, IRS, ABD Gizli Servisi ve kolluk kuvvetleri, 17 yaşında bir çocuğu Florida’nın Tampa şehrinde tutukladı. Verge’in 31 Temmuz tarihinde paylaştığı makalede, yetkililer genci, Twitter’daki büyük güvenlik ve gizlilik ihlalinin arkasındaki “beyin” olmak ile suçladı.

Büyük olay, Elon Musk, Joe Biden ve Bill Gates gibi yüksek profilli hesapların 15 Temmuz tarihinde ihlal edilmesi ile başladı.

Hillsborough Eyalet Avukatı Andrew Warren, 31 Temmuz tarihinde yaptığı basın toplantısında, “Yetkililerimiz Clark’a karşı organize dolandırıcılık, iletişim sahtekarlığı, kimlik hırsızlığı ve hackleme de dahil olmak üzere 31 farklı suç unsuru buldu.” dedi.

Clark Adında Bir Genç

Clark olarak bilinen genç, Florida’nın Tampa şehrinde yaşamakta. 17 Yaşındaki genç, Warren’ın basın toplantısında bahsettiği suçlamalar dolayısıyla yasal işlemler ile karşı karşıya kalacak.

Warren konu hakkında şunları söyledi:

Devlet avukatları, federal savcılardan ziyade bu soruşturmayı yürütüyor. Çünkü Florida yasası bize böyle bir mali dolandırıcılık davasında, bir genci yetişkin olarak suçlama konusunda daha fazla esneklik sağlıyor.”

Warren, davanın federal makamlar ile birlikte yürüttüğü mevcut soruşturmaya atıfta bulunarak Clark’ın suç ortağı olup olmadığı konusunda ayrıntılı bilgil veremeyeceğini belirtti.

Warren, “Bu genç sıradan bir genç değil. Bu durum daha önce görülmemiş büyüklüğe sahip bir siber saldırıydı ve gerçekten son derece yüksek maliyetli kayıplara neden olabilirdi.” dedi.

Warren, kuruluşların bulgularına dayanarak, Clark’ın Twitter ihlali ile ilgili hareketlerinin, 3 Mayıs 2020’de başladığını ve 16 Temmuz 2020’de sona erdiğini söyledi.

Diğer Suçlamalar

FBI, ABD Gizli Servisi, IRS gibi kurumların katılımı ile ABD Adalet Bakanlığı’nın 31 Temmuz tarihli açıklamasında, Twitter olayı ile bağlantılı olduğu iddia edilen 3 kişiye suçlama yapıldı.

19 yaşındaki Birleşik Krallık vatandaşı Mason Sheppard, “Rolex” olarak bilinen 22 yaşındaki Nima Fazeli ve Tampa’dan Clark aynı suçlar ile suçlanmakta.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi İle Üçüncü Tarafsız Kripto Para Alımı! Visa Ve Mastercard İle Daha Hızlı!

Küresel kripto para borsası Huobi, Visa ve Mastercard ile anlaşarak fazladan bir ara yüz olmadan kripto para alımının önünü açtı.

Yayın:

-

Huobi, DeFi Labs iş birimi için kendine yaraşır bir isim seçti

Küresel kripto para borsası Huobi yeni bir kolaylıkla gündeme geliyor. 27 Ekim Salı yani bugün yapılan açıklamada Huobi Visa ve Mastercard ile olan yeniliğini duyurdu.

Yapılan anlaşma ile artık kripto para almak çok daha kolay. Çünkü artık yatırımcılar Huobi üzerinden Visa ve Mastercard banka veyahut kredi kartlarından üçüncü taraf bir ödeme platformuna yönlendirilmeden alım satım yapabilecek. Daha önce de yatırımcılar Visa ve Mastercard güvencesiyle Huobi üzerinden alım sayım yapabiliyordu. Ancak ödeme sırasında KYC doğrulama işlemleri için farklı bir ara yüze geçiş yapmak zorunda kalıyorlardı.

Bu ara yüzden geçmeye gerek kalmadan ödeme işlemini tamamlamaya yarayacak olan bu hizmet, Huobi Global’in yan kuruluşu olan ve Blockchain teknolojisi konusunda büyük işler başaran Huobi Technology’den alınacak.

İlginizi çekebilir: Huobi Haberleri

Huobi Group Global Business Başkan yardımcısı Ciara Sun yapılan açıklamada söz aldı.

“Kullanıcı yolculuğundaki fazladan bir adımı kaldırarak, sorunsuz bir deneyim yaratıyoruz.”

İngiltere, Cebelitarık, Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda gibi çoğu Avrupa ülkesinde ve Avustralya’da Visa ve Mastercard banka veyahut kredi kartı sahipleri artık Huobi üzerinden lider kripto para birimlerinin alımını entegre ödeme hizmeti ile yapabilecek.

Kripto para borsaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için; Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

John McAfee, Hapishanede Bile Kripto Reklamı Yapıyor!

John McAfee, hapisteyken bile kripto hakkında konuşuyor!

Yayın:

-

John McAfee

Milyoner, kripto meraklısı ve anti-virüs uzmanı John McAfee, geçtiğimiz günlerde İspanya’da vergi kaçırma suçlaması ile gözaltına alınmıştı.

Tüm bunların dışında McAfee, milyonlarca dolar kar sağladığı iddia edilen bir dizi şüpheli kripto reklamlarından kaynaklanan suçlamalar ile karşı karşıya. McAfee şu anda İspanya’da hapiste olmasına rağmen, kripto endüstrisindeki son gelişmeler hakkındaki düşüncelerini hala paylaşıyor.

PayPal’ın son duyurusu ile ilgili olarak McAfee, “PayPal’ın kripto para birimlerini kabul ettiğine inanıyorum, bu dünyada yeni bir kripto para birimi dalgasına sebep olacak. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimlerine alışmak zorunda kalacak.”

McAfee, 2017 senesinde, Bitcoin’in üç yıl içinde 1 milyon $’a ulaşacağını söylemesine rağmen, Temmuz 2020’de bu söylemlerini geri aldı. Varlık sınıfına ilişkin görüşünün o zamandan bu yana değişip değişmediği sorulduğunda olumlu bir yanıt verdi:

Çok fazla insan kriptoyu, alım satım işlemlerinden ziyade kolay ve hızlı bir şekilde zengin olmak için kullanıyor.

İlginizi çekebilir: John McAfee Kimdir?

McAfee’ye göre, yakın zamanda hızlı zengin olma amaçları yerine, kripto para birimlerini günlük işlemlerimizde kullanmaya yönelik hareketler göreceğiz. McAfee sırf bu yüzden GHOST projesine destek vermiş.

McAfee’nin artık bu proje ile bir ilgisi olmasada, ağın geniş gizlilik projesinin bir parçası olmaya devam ediyor.

McAfee, “GHOST ile yaptığım iş tamamen dünyanın ilk özel stablecoinini geliştirmemiz ile alakalı” dedi.

Eşi Janice McAfee aracılığı ile medyayla iletişime geçen McAfee, henüz ABD’ye nakledilmedi ve halen Barcelona’da. John, “Hakkımdaki tüm şikayetleri ve suçlamaları bilmiyorum, fakat onların da kripto faaliyetlerimden dolayı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sizce McAfee’yi yakın bir zamanda parmaklıkların ardında görebilecek miyiz?

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri.

Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.