Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63793.49
-3.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3124.46
-3.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.78
-5.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.6
-4.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Uber: Kripto Paralar İle Ödemeleri Değerlendirebiliriz!

Uber kripto paralara sıcak bakıyor.

Clock
Paylaş
Uber: Kripto Paralar İle Ödemeleri Değerlendirebiliriz!

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, 11 Şubat tarihinde CNBC’de yapmış olduğu bir röportajda, şirketin Bitcoin‘i yolculuk paylaşımı ve Uber Eat teslimat hizmetleri için bir ödeme aracı olarak kabul etmeye açık olduğunu söyledi. Khosrowshahi, firmanın bir fayda ve ihtiyaç olması durumunda kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini belirtti.

728×90 muhabbit - Uber: Kripto Paralar İle Ödemeleri Değerlendirebiliriz!300x250 muhabbit - Uber: Kripto Paralar İle Ödemeleri Değerlendirebiliriz!

Khosrowshahi ayrıca şu açıklamada bulundu:

“Her tür yerel para birimini kabul ettiğimiz gibi, işlem yapılacak para birimi açısından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine bakacağız. Bu iş için ve sürücülerimiz için çok iyi olabilir, bu yüzden kesinlikle değerlendireceğiz. Bir fayda veya bir ihtiyaç varsa, onu yapacağız. Ancak bunu bir promosyonun parçası olarak yapmayacağız.”

Aralık ayı itibarıyla 5,65 milyar dolar nakit ve nakit benzerleri ayrıca 1,8 milyar dolarlık kısa vadeli yatırımları olduğunu bildiren Khosrowshahi, firmanın kurumsal bilançosu için Bitcoin almayı düşünmediğini belirterek nakitlerini güvende tutmaya devam edeceklerini ve spekülasyon yaratma amacında olmadıklarını belirtti.

Bilindiği üzere Uber, Ekim 2019’dan bu yana Diem (eski adıyla Libra) Derneği’nin kurucu üyesidir. Şirket, Bitcoin’i nakit portföyünü yönetme şekli için fazla spekülatif olarak gördüğünden, araç paylaşım devi, devasa sermaye tabanıyla Bitcoin alan şirketler arasında şimdilik girmeyecek gibi duruyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar